نمای مدرن آراد | آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک
16959
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16959,single-format-standard,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-arad,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
آجر تراکوتا آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک

آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک

آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک

شاید عبارت آجر تراکوتا زیاد کلمه درستی نباشد زیرا کلمه تراکوتا خود در زبان ایتالیایی به معنی سفال یا گل پخته است، اما آجر تراکوتا نامی است که امروزه به پانل های پیش ساخته از جنس سفال مخصوص نسبت داده می شود، یکی از مدرن ترین و مرغوب ترین مصالح برای ساخت نمای ساختمان در دنیا آجر تراکوتا است که البته امروز بیشتر در کشور های اروپایی رواج دارد.

 

آجر تراکوتا و استفاده آن در نمای ساختمان

پنل های ساخته شده از آجر تراکوتا دارای طرح ها و رنگ های مختلفی است که کاملاً طبیعی به نظر می رسند که طراحان به خوبی توانسته اند آن ها را با طرح ها و نماد های معماری سنتی ملل ترکیب کرده و حاصل نهایی که یک نمای ساختمانی خاص است را تحویل دهند.

امروزه در کشور عزیز ما ایران نیز از این نوع نمای ساختمان و سفال های تراکوتا استفاده می شود، زیرا با توجه به سبکی آن ها و زیبایی که به نمای ساختمان خواهند بخشید کاملاً مستحکم و ماندگار هستند و نیاز های یک طراح را به راحتی تضمین خواهد کرد.

آجر تراکوتا در هنگام ساخت و پیاده سازی می‌تواند با انواع مختلف مصالح مانند آلومینیوم، کامپوزیت، سنگ، سرامیک و غیره ترکیب شود و همین ویژگی است که باعث شده محبوبیت آن بین دیگر نماهای ساختمانی افزایش پیدا کند و بیشتر مردم آجر تراکوتا را برای استفاده در نمای ساختمانی خود انتخاب کنند.

پیاده سازی نمای ساختمان با آجر تراکوتا

برای پیاده سازی یک نمای ساختمان روش های مختلفی وجود دارد، روش هایی مانند روش از پیش ساخته، روش استفاده از چسب و غیره، اما برای استفاده از آجر تراکوتا در نمای ساختمان از روش های خشک استفاده می شود، این روش یکی از مدرن ترین روش های پیاده سازی و اجرای نمای ساختمانی در جهان است.

 

آجر تراکوتا آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک

آجر تراکوتا

 

در بین روش های مختلف اجرای نمای ساختمان، روش خشک آسان تر بوده و همچنین کیفیت بهتری را نیز نصیب مشتریان خواهد نمود که با توجه به صنعتی شدن بخش های مختلف زندگی مردم این روش در کنار زیبایی سفال تراکوتا توانسته جایگاه خوبی در میان انواع نمای ساختمان به دست آورد.

 

استفاده از آجر تراکوتا و پیاده سازی آن توسط روش های خشک باعث شده تا به صورت متوسط بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده تا حدود ۵۰ درصد زمان انجام یک پروژه کاهش یابد که در نتیجه کاهش زمان انجام یک پروژه منجر به کاهش هزینه های نهایی و تمام شده نیز خواهد بود.

در نتیجه یکی از مناسب ترین گزینه های برای داشتن یک نمای ساختمان مدرن و ارزان استفاده از آجر تراکوتا است، همان طور که گفته شد می‌تواند با مصالحی نظیر سرامیک، سنگ، چوب و سفال تراکوتا ترکیب شده و نتیجه بهتری نیز داشته باشد.

تمامی این روش ها در جهت بهبود عملکرد و افزایش کیفیت ساخت و پیاده سازی نمای ساختمان در طول سالیان طولانی به وجود آمده است در نتیجه در صنعت نمای ساختمان و معماری بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

خصوصیات آجر تراکوتا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث شده تا آجر تراکوتا محبوبیت بیشتری در بین عموم مردم پیدا کند طرح بندی و رنگ‌بندی‌های بسیار زیادی است که عمدتاً طبیعی بوده و زیبایی آن ها چشم‌گیر است، نوع بافت تولیدشده در این نوع آجرها در هنگام اتصال به یکدیگر نیز طوری انجام شده که نشانه‌هایی از معماری در آن دیده می شود که به‌طوری‌که عمدتاً می‌توان به این نتیجه رسید که تمام جزئیات سفال تراکوتا منطبق بر معماری انجام‌گرفته است.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از آجر تراکوتا در نمای ساختمان جذب کم‌تر رطوبت به درون ساختمان و ثابت بودن رنگ سفال در گذر زمان است، به دلیل طبیعی بودن این رنگ ها ماندگاری آن ها نیز در طول زمان در شرایط جوی متفاوت نیز بیشتر خواهد بود.

 

آجر تراکوتا Terracotta