آلومینیوم کامپوزیت ، نوعی ورق متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم، یک هسته نسوز (معمولا جنس پلی اتیلن) ،چسب و مواد آلی می باشد .این ترکیب ، به واسطه فرایندی شیمیایی و فیزیکی صورت می گیرد که این امر، احتمال از هم گستسگی این شیت را به حداقل می رساند.


ورق آلومینیوم کامپوزیت امروزه در صنعت ساختمان سراسر دنیا جزء پرکاربرد ترین متریال محسوب میگردد و یکی از کاربرد های مهم ورق آلومینیوم کامپوزیت در پوسته خارجی ساختمان یا همان نما می باشد که با توجه به طیف گسترده رنگ های این پنل و خواص بالایی که دارد، به معماران و طراحان اجازه دفاع از طرح های منحصر به فردشان را میدهد.
از مزایای پنل آلومینیوم کامپوزیت می توان به تنوع رنگ ها ، نصب آسان ، قابلیت تعویض پنل در صورت بروز هرگونه مشکل ، مقاومت در برابر حریق ( بدلیل هسته مرکزی پلی اتیلن ) ، وزن پایین ( حدودا بین ۵/۵ تا ۵/۷ کیلوگرم در هر متر مربع ) و …  اشاره نمود.


از معایب نمای آلومینیوم کامپوزیت به حساسیت در اجرای آن اشاره می گردد که می بایستی حتما توسط تیم زبده و حرفه ای ، و با دقتی بالا نصب گردد.
شرکت توسعه نمای مدرن آراد جهت زیبندگی و کارایی هرچه بیشتر نمای ساختمان شما ، سیستم فیکس (Fix) و سیستم هنگ (Hanging) را ، متناسب با خواست و نیاز پروژه شما، جهت نصب و اجرای نمای آلومینیوم کامپوزیت ارائه می نماید . سیستم های ارائه شده توسط آراد ، منحصر به پروژه شما ، پس از طراحی و انجام محاسبات دقیق جهت انجام عملیات نصب آماده می گردد.