نمای مدرن آراد | استیک | stick
15749
rtl,page-template-default,page,page-id-15749,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-arad,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

استیک | stick

پیش تر در صفحه نمای کرتین وال به این موضوع اشاره شد که سیستم های نمای کرتین وال از نظر سیستم اجرایی، به دو بخش استیک (Stick) و یونیتایزد (Unitized) تقسیم می شوند. در این قسمت با سیستم نصب کرتین وال به روش استیک آشنا می شویم.

روش استیک (Stick)، جزء اولین و ساده ترین سیستم های نصب نمای شیشه ای یا کرتین وال است و نیازمند صرف مدت زمان بیشتری نسبت به سیستم یونیتایزد جهت انجام عملیات نصب در کارگاه می باشد. در سیستم اجرای کرتین وال استیک، اجزاء مختلف سیستم کرتین وال شامل استراچکر های آلومینیومی افقی ( Transom ) و عمودی ( Mullion ) ،در کارخانه و هم در محل کارگاه ساختمانی دستخوش عملیات برش و لقمه بندی خواهند شد. جهت نصب، سازه فولادی و آنکراژ های نگهدارنده سازه آلومینیومی اجراء می شوند، سپس این عملیات با نصب پروفیل های عمودی ( مولیون ) در محلی که از قبل توسط تیم فنی محاسبه شده می باشد و پس از آن استراکچرهای افقی (ترنزم) ، ادامه میابد، و در نهایت گسکت ها، شیشه ها، و اتصالات آب بندی و هوابندی و  سایر اجزای باقیمانده نصب می گردد. پس از اتمام عملیات نصب شیشه ها ، با نظر به نوع سیستم ، یعنی اینکه سیستم فریملس یا فیس کپ می باشند ، عملیات نهایی نصب، که شامل تزریق چسب جهت آببندی و هوابندی در سیستم فریملس (Frameless) و یا نصب صفحات فشاری و کلاهک در سیستم فیس کپ (Facecap) پایان می پذیرد.

استیک | stick

از مزایای سیستم نصب نمای کرتین وال استیک می توان به کاهش چشمگیر هزینه ها اشاره داشت، همچنین به دلیل محاسبات و اندازه گیری در محل کارگاه ، خطا های محاسباتی احتمالی به راحتی در کارگاه قابل اصلاح می باشد. از دیگر مزایای این سیستم می توان به نیاز کم سیستم نصب کرتین وال استیک به ماشین آلات اشاره نمود.

کرتین وال استیک را ، می توان از نظر شکل بصری در دو قالب Frame less و Cover Cap اجرا نمود.

 

کرتین وال درپوش دار (Cover Cap|Face Cap|نمای لامل)

در سیستم نمای کرتین وال درپوش دار (Cover Cap) که اصطلاحاً به آن Face Cap  گفته می شود ، یونیت های شیشه، پس از نصب  اتصالات آلومینیومی مربوطه ، توسط یک درپوش فشاری (Pressure plate) (همانند دیتیل ذیل) به سیستم نمای کرتین وال فیکس می شود و یک کپ (درپوش) جهت زیبندگی و پوشش اتصالات نصب نمای کرتین وال ، بر روی آن سوار می گردد، لازم به ذکر است ابعاد و اشکال درپوش فشاری بسته به طرح ارائه شده از جانب آرشیتکت پروژه ، قابل تغییر می باشد.

استیک | stick

کرتین وال فریم لس | Frame less

در این روش از نصب نمای کرتین وال ، پس از نصب پروفیل های آلومینیومی و یونیت های شیشه که با دیتیل منحصر به آن سیستم (بسته به مدل کرتین وال و سیستم مورد نظر)، درز انقطاع بین پروفیل ها توسط اتصالات مخصوص آب بندی و هوابندی شامل گسکت ها ، چسب ها و …. پوشانده می شود. پس از اتمام اجرای سیستم نمای کرتین وال فریم لس (Frameless) بیننده قادر به مشاهده سطح یک دست از شیشه می باشد.

استیک | stick