شفافیت ساختمان: ۶ نمای کرتین وال شگفت‌آور

شفافیت ساختمان: ۶ نمای کرتین وال شگفت‌آور

نماها هویت یک ساختمان را شکل می دهند. چه در سرامیک، سنگ و یا فولاد پیچیده شده باشد، یک نمای با دقت مفصل نحوه تبدیل فضا و شکل را تغییر می دهد. نمای شیشه ای نور و منظره را در خود جای داده و گرمای داخل ساختمان را در حالی که پروژه ای را برای محیط اطراف خود باز می کنید، فراهم می کند. به طور فزاینده ای در سراسر جهان معمول است، دیوارهای پرده شیشه‌ای یا همان کرتین وال معمولاً دیوارهای بیرونی غیرساختاری هستند که به غیر از وزن خودشان، هیچ بار مرده‌ای از ساختمان را به همراه ندارند. دیوارهای پرده ای که معمولاً ساخته شده اند تا در چند طبقه قرار بگیرند، به طور معمول شامل قاب های آلومینیومی اکسترود شده و سایر مواد برای پرداختن به بارهای جانبی و چرخش است.

فضای لایه بندی، دیوارهای پرده ای یا همان کرتین وال باعث تعادل شرایط در امتداد پوشش برای کنترل گسترش حرارتی، حرکتی، سرمایشی، روشنایی و انحراف آب می شوند. هنگام مشخص کردن چنین عناصری مهم است که به پشتیبانی کرتین وال و چگونگی انتقال بارها به ساختار کف یا فریم بندی، و همچنین فاکتورسازی در خواص صوتی، نگهداری، عملکرد حرارتی و رطوبت توجه کنید.

پروژه های زیر انواع کادربندی و نصب در نمای ساختمان را نشان می دهد. نهایتا، آنها نشان می دهند که چگونه دیوارهای پرده را از طریق همکاری بین معماران و تولید کنندگان می توان مشخص و تحقق بخشید:

 

۱) مرکز معماری و طراحی محیط زیست ایالت کنت توسط WEISS / MANFREDI، Kent، OH، ایالات متحده

 

 

۲) سالن ولکر واکر و مرکز طراحی استیون ال اندرسون توسط مارلون بلک ول معمار ، فایتویل ، آرک عکس های تیموتی هورسلی.

 

 

۳) مرکز خوش‌آمدگویی دیویس-هارینگتون توسط Dake Wells Architecture در Springfield, Mo ایالات متحده

 

 

۴) موزه Kaap Skil, Maritime and Beachcombers Museum توسط Mecanoo در Oudeschild, Texel, Netherlands

 

۵) دفتر مرکزی JTI توسط Skidmore، Owings & Merrill LLP در ژنو، سوئیس

۶) ساختمان Pierres Vives توسط Zaha Hadid Architects، در مونپلیه، فرانسه