نمای سرامیکی

نمای سرامیکی ساختمان

سرامیک به دلیل زیبایی منحصر به فردی که به طراحی بیرونی ساختمان می‌دهد بسیار پرطرفدار است. بسیار از مسایلی که در طراحی نمای سنگ ساختمان وجود دارد قیمت بالا و بار سنگین سنگ که به ساختمان متحمل می‌کند. اما به دلیل مزایای منحصر به فرد نمای سرامیکی مورد استقبال طراحان و معماران قرار گرفته است. سرامیک به دلیل خاصیت جذب‌پذیری آب کم و ضد رطوبت بودن و داشتن خاصیت عایقی بهتر در مناطق سردسیر و یا جنوبی که دارای رطوبت هستند بیشتر استفاده می‌شود.

روش نصب نمای سرامیکی

نمای سرامیک به دو روش در نماهای بیرونی ساختمان نصب می‌شود:

روش ملات دار

در روش ملات دار سرامیک مخصوص نما ملات دار باید به نما اسکوپ شود که روش استاندارد و اصولی نیست و در صورتی که در ارتفاع بالا قرار گیرد ممکن است خطر آفرین باشد.

روش خشک

در روش خشک سرامیک مخصوص در نمای خشک به این صورت که ابتدا نما آهن کشی می‌شود و سرامیک توسط نگه دارنده‌های مخصوص به زیر سازی متصل می‌گردد. از مزایایی که می‌توان در نمای خشک بیان کرد کاربرد آسان نمای خشک و همچنین سهولت و راحتی در نصب و قرار گرفتن در این شیوه امکان تنوع در رنگ و ابعاد زیاد است.

 

همچنین نمای خشک به چند روش قابل اجراست از جمله:

  • روش کلیپس نمایان
  • سیستم کلیپس پنهان

نمای سرامیک پرسلانی

مواد تشکیل دهنده سرامیک پرسلانی شامل خاک رس، سیلیس و فلدسپار است. سرامیک پرسلان با خمشی بالا و جذب آب پایین و مقاومت در برابر یخبدان سایش و لک پذیری آن قابلیت تولید در سایزهای مختلف را دارد. این نوع سرامیک محصولی یکنواخت با رنگ بعد از پخت سفید و متراک می‌باشد که از مواد موجود در طبیعت در شرایط خاص تحت فشار بالا شکل گرفته و در درجه حرارت بالا تولید می‌شود، سرامیک پرسلان به دو صورت: لعاب دار و بدون لعاب تولید می‌شود.

 

سرامیک پرسلانی بدون لعاب

بدنه در دمای بسیار بالایی در حدود ۱۴۰۰ پخته می‌شود و تخاخل آن به صفر می‌رسد و همچنین باعث می‌شود مقاومت بیستری نسبت به عوامل واکنش پذیر داشته باشند و به خاطر جذب کم آب در حدود ۲ دهم درصد دیگر نیازی به لعاب کاری نبوده و نوع بدون لعاب پرسلان‌ها تولید می‌شود. زیبایی و تنوع و وزن و قیمت کم آن باعث روی آوردن بسیاری از طراحان به این نوع محصول نسبت به سنگ‌های تزِینی و قیمتی شده‌اند

 

سرامیک پرسلانی لعاب دار

در هنگام پخت دما به حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد می‌رسد و همچنین مقاومت بیشتری را از خود نشان دهد به همین خاطر درگونی در رنگ و ابعاد در آن دیده نمی‌شود.

 

انواع نمای سرامیکی پرسلانی

  • سرامیک پرسلانی فول بادی
  • سرامیک پرسلانی دبل شارژ
  • سرامیک پرسلانی گلیزد
  • سرامیک پرسلانی سوب ست

 

Call Now Button