نمای مدرن آراد | پانچ متال
15719
rtl,page-template-default,page,page-id-15719,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-arad,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

پانچ متال | CNC پانچ | Punch Plate

صفحات فلزی پنچ شده یا پانچ پلیت | PUNCH PLATE که در اصطلاح صنایع ساختمانی امروز کشور به آن پانچ متال | PUNCH METAL نیز گفته می شود ، صفحات فلزی هستند که پس از اعمال برش توسط دستگاه های بخصوصی که جلوتر درباره آن صحبت خواهیم نمود تولید می شوند. این صفحات معمولا از جنس آلومینیوم کامپوزیت،  آلومینیوم سالید و آهن  می باشد و به عنوان کنترل کننده میزان نور ساختمان و محقق کننده طراحی های منحصر بفرد طراحان به عنوان پوسته دوم در نمای ساختمان به کار گرفته می شود.

پانچ متال پانچ متال

پانچ متال

سابقاً ، به دلیل محدودیت و هزینه بالای دستگاه های واترجت ، طراحان کمتر به سراغ ورق های پانچ شده (پانچ متال ) می رفتند اما امروزه ، با پیشرفت دستگاه های صنعتی ( CNC (Computer Numerical control  و دقت بالای برش این دستگاه ها ( به دلیل کنترل عددی فرایند برش و خطای نزدیک به صفر  ) ، سیل عظیمی از طراحی های خاص و خیره کننده به سمت این مصالح جذاب روی آورده است .

برش هایی که بر روی شیت های فلزی پانچ متال (پانچ پلیت) ها انجام می شوند ، توسط دستگاه پرس بریک Press break یا Cnc پانچ صورت گرفته. این نوع دستگاه تنها قادر به اعمال برش هایی به صورت اشکال هندسی ساده نظیر دایره ، مربع ، لوزی و … می باشد. همچنین برای اعمال اشکال پیچیده تر هندسی،پانچ های متوالی و پی در پی در زوایای مختلف ورق نیز مناسب می باشد. برای ایجاد اشکالی با پیچیدگی های بالاتر ، از دستگاه Laser CNC یا سی ان سی لیزر استفاده می شود. با این تفاصیر امروزه در این صنعت هیچ طرحی وجود ندارد که نتوان آن را روی صفحات مورد نظر حکاکی نمود.

پانچ متال

مزایا و کاربردها:

*کنترل میزان ورود نور و حرارت اشعه خورشید به داخل ساختمان

*عایقی مناسب برای مقابله با آلودگی های صوتی

*مناسب از لحاظ زیبایی شناختی

*مناسب به عنوان پوسته دوم نما

برخی از درصد تخلخل پانچ پلیت ها:پانچ متالپانچ متالپانچ متال

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با متخصصین شرکت آراد تماس حاصل فرمایید.