نمای مدرن آراد |
0
rtl,blog,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-arad,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

قیمت طراحی نمای ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟

 

نمای ساختمان قسمتی از وجود یک ساختمان بوده و دقیقاً اولین چیزی است که مردم و عابران با آن ارتباط برقرار خواهند کرد زیرا بیشتر ارتباط از راه دیدن و چشم انجام خواهد گرفت و نمای ساختمان می‌تواند در یک نگاه مردم را به خود جذب کند، اما نکته‌ی مهم این است که قیمت طراحی نمای ساختمان مناسب چقدر است؟

چگونه می‌توان یک نمای مناسب برای ساختمان انتخاب کرد؟ قیمت طراحی نمای ساختمان در میزان زیبایی نمای ساختمان تا چه میزانی تأثیرگذار است؟

این‌که یک معمار تا چه حدی قدرتمند است تا اثر هنری و خلق‌شده خود را به عرصه نمایش بگذارد و دیگران را به رقابت با آن دعوت کند یک اصل در طراحی محسوب می‌شود اما دراین‌بین نکات ارزشمند دیگری ازلحاظ زیبایی‌شناختی وجود دارد که باعث می‌شود تا قیمت طراحی نمای ساختمان متغیر بوده و میزان زیبایی آن نیز تغییر کند.

 

قیمت طراحی نمای ساختمان قیمت طراحی نمای ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت طراحی نمای ساختمان

 

تخمین قیمت طراحی نمای ساختمان

با توجه به تنوع بسیار زیاد در زمینه طراحی نمای ساختمان، در پروژه‌های مسکونی و تجاری سبک‌های مختلفی وجود دارد که تمامی این موارد بر روی قیمت طراحی نمای ساختمان تأثیرگذار خواهد بود و می‌تواند درنتیجه قیمت طراحی نمای ساختمان را در انتها افزایش یا کاهش دهد.

نمای یک ساختمان می‌تواند مدرن، کلاسیک، ترکیبی یا سنتی باشد و هرکدام از این طرح‌ها قیمت متفاوتی دارند و درنتیجه قیمت طراحی نمای ساختمان نیز برای هرکدام از این موارد متفاوت خواهد بود.

علاوه بر انواع مختلف طراحی نمای ساختمان، مواد استفاده‌شده در نمای ساختمان و هم‌چنین ابعاد و متراژ نما نیز تأثیر مستقیم بر قیمت طراحی نمای ساختمان خواهد داشت و در کنار تمامی این موارد شما باید هزینه‌های اجرایی کار را نیز اضافه کنید.

درنتیجه می‌توان گفت که قیمت طراحی نمای ساختمان با توجه به عوامل گفته‌شده مجموعه‌ای از هزینه‌های اجناس استفاده‌شده، متراژ ساختمان، نوع طرح و حق‌الزحمه کارگران است.

اما باید به یک نکته توجه کرد که در بین عواملی که بر روی قیمت طراحی نمای ساختمان تأثیر خواهند گذاشت تنها مواد استفاده‌شده و دستمزد طراحی و پیاده‌سازی متغیر است درنتیجه شما می‌توانید برای تخمین هزینه طراحی نمای ساختمان خود با کارشناسان شرکت توسعه نمای مدرن آراد ارتباط برقرار کنید.

کارشناسان ما به گرمی از شما استقبال کرده و پس از درج مشخصات کامل ساختمان و انجام برآورد هزینه‌های موردنظر با شما تماس خواهند گرفت و طرح پیشنهادی خود را به شما کاربر گرامی ارائه خواهند داد.

اشتباهات متداول انتخاب حدود قیمت طراحی نمای ساختمان

این مورد را از یاد نبرید که قیمت طراحی نمای ساختمان شما در هنگام فروش آن بسیار تأثیرگذار است زیرا زمانی که شما هزینه‌ای برای یک نمای مناسب در نظرخواهید گرفت در آینده موجب خواهد شد تا کیفیت بهتری نصیب شما گردد و نیاز به ترمیم و بازسازی نمای ساختمانی نیست!

ممکن است در زمان حال با توجه به شرایط بازار قیمت طراحی نمای ساختمان بسیار ارزان‌تر از زمانی باشد که در آینده ممکن است صرف‌ترمیم آن نمایید درنتیجه هرچه زودتر نسبت به تخمین و بررسی قیمت طراحی نمای ساختمان خود اقدام نمایید بهتر است.

رعایت همین نکته ساده باعث خواهد شد که از خسارات ناشی از انتخاب نادرست نمای ساختمان یا فریب ارزان بودن قیمت طراحی نمای ساختمان در امان باشید و چه‌بسا باعث سود شما شود.

شرکت توسعه نمای مدرن آراد افتخار دارد که باسابقه طولانی در عرصه مهندسی معماری و طراحی نمای ساختمان و همچنین با دارا بودن نمونه پروژه‌های اجرایی آمادگی دارد تا نمای ساختمان شما را با قیمت مناسب و ارائه نقشه‌هایی که در زمان اجرا کمترین تغییرات را داشته باشند ارائه نماید.

بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز نوعی از بتن است، که در کارگاه ذرات آن که از مواد گوناگون و ویژه ای مانند سیمان پرتلند یا غیر پرتلند  تشکیل شده به وسیلۀ یک مادۀ چسباننده مانند: چسب های گچی، آهکی، قیری، گوگردی و پلیمری با هم مخلوط شده و به صورت یکپارچه درآمده و مانند یک تکه سنگ با سطحی نیمه صیقلی و براق با ضخامت ۵/۱ سانتی متر تهیّه می شود.

 بتن اکسپوز که آن را در نمای ساختمان ها به کار می برند، پوششی است که به عنوان کار نهایی خود را نشان می دهد، پس علاوه بر مقاومت در برابر انواع مختلف شوک های حرارتی، جلوگیری از تاًثیر منفی آب، باید زیبایی چشم نوازی نیز داشته باشد، که انتخاب رنگ های گلاس حتی چاپ تصاویر و طرح هایی که مد نظر کارفرما می باشد و حتی استفاده از تایل ها به صورت هم اندازه و غیر هم اندازه با طرح های بلوکی، هرمی وحتی سه بعدی بر تنوع و زیبایی آن دو چندان می افزاید و یاد آور طرح های مدرن در ساختمان های شیک و امروزی است.

 

بتن اکسپوز بتن اکسپوز چیست؟

بتن اکسپوز

 

مزایای بتن اکسپوز:

استفاده از بتن اکسپوز به خاطر سرعت بالای انجام پروژه و به پایان رساندن آن و قابل اجرا بودن در هر پروژۀ ساختمانی با هرابعادی مورد استقبال است.

مقاومت بالا و طول عمر زیاد و تخریب کم آن وقابلیت اجرا با هر ملاتی از جمله خشک و چسب، بتن اکسپوز را به یک گزینۀ خوب برای طراحی نما تبدیل کرده است.

بهره‌وری و انجام پروژه در هر فصل و با هر موقعیّت جوّی و انعطاف پذیری بالای آن در طراحی وانتخابش به عنوان یکی از مصالح ساختمانی سبز بتن اکسپوز را به یک گزینۀ کارآمد تبدیل کرده، که هر فرد را در هنگام نماسازی برای ساختمان خود تشویق به استفاده از آن می کند.

روش های ساخت بتن اکسپوز:

دو روش برای نما سازی ساختمان به کمک بتن اکسپوز وجود دارد، که هر دوی آن ها کارآمد بوده ومورد استفاده قرار می گیرد:

روش اول یا روش قالبی: که در این روش قالبها به وسیلۀ مهندسین سازه که ابتدا الگوی را تهیه کرده اند، طراحی شده بر روی ساختمان قرار می گیرند و بار احتمالی که بر ساختمان بعد از بتن ریزی تحمیل می شود، محاسبه شده و سازه از نظر استحکام مورد بررسی قرار گرفته و سپس بتن ریزی بر اساس طرح از قبل تعیین شده انجام می شود.

روش دوم یا بالارونده (مرحله ای): در این روش بتن اکسپوز به صورت پله پله ساخته می شود، یعنی طرح کلی به چند قسمت تقسیم شده ودرهر قسمت بعد از پایان کار قسمت قبلی و خشک شدن بتن ریخته شده، شروع به بتن ریزی می شود، در این روش از یک قالب برای چند قسمت استفاده شده بدین صورت به سرعت کاراضافه می شود.

نکتۀ آخر:

به هر حال برای نصب  بتن اکسپوز  باید از قالب هایی برای این منظور استفاده شود، دقت نمایید قالبها نو وسالم بوده به طور کامل درزبندی شوند و تراز باشند و برای آن ها از روغن های مناسب استفاده شود، همچنین برای خروج حباب های احتمالی در داخل بتن از ویبرۀ مناسب استفاده شود، این نکات و نکات فراوان دیگر می توان در بهبود نهایی کار تاًثیر فراوانی داشته باشد.

 

exposed-concrete-facade

آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک

شاید عبارت آجر تراکوتا زیاد کلمه درستی نباشد زیرا کلمه تراکوتا خود در زبان ایتالیایی به معنی سفال یا گل پخته است، اما آجر تراکوتا نامی است که امروزه به پانل های پیش ساخته از جنس سفال مخصوص نسبت داده می شود، یکی از مدرن ترین و مرغوب ترین مصالح برای ساخت نمای ساختمان در دنیا آجر تراکوتا است که البته امروز بیشتر در کشور های اروپایی رواج دارد.

 

آجر تراکوتا و استفاده آن در نمای ساختمان

پنل های ساخته شده از آجر تراکوتا دارای طرح ها و رنگ های مختلفی است که کاملاً طبیعی به نظر می رسند که طراحان به خوبی توانسته اند آن ها را با طرح ها و نماد های معماری سنتی ملل ترکیب کرده و حاصل نهایی که یک نمای ساختمانی خاص است را تحویل دهند.

امروزه در کشور عزیز ما ایران نیز از این نوع نمای ساختمان و سفال های تراکوتا استفاده می شود، زیرا با توجه به سبکی آن ها و زیبایی که به نمای ساختمان خواهند بخشید کاملاً مستحکم و ماندگار هستند و نیاز های یک طراح را به راحتی تضمین خواهد کرد.

آجر تراکوتا در هنگام ساخت و پیاده سازی می‌تواند با انواع مختلف مصالح مانند آلومینیوم، کامپوزیت، سنگ، سرامیک و غیره ترکیب شود و همین ویژگی است که باعث شده محبوبیت آن بین دیگر نماهای ساختمانی افزایش پیدا کند و بیشتر مردم آجر تراکوتا را برای استفاده در نمای ساختمانی خود انتخاب کنند.

پیاده سازی نمای ساختمان با آجر تراکوتا

برای پیاده سازی یک نمای ساختمان روش های مختلفی وجود دارد، روش هایی مانند روش از پیش ساخته، روش استفاده از چسب و غیره، اما برای استفاده از آجر تراکوتا در نمای ساختمان از روش های خشک استفاده می شود، این روش یکی از مدرن ترین روش های پیاده سازی و اجرای نمای ساختمانی در جهان است.

 

آجر تراکوتا آجر تراکوتا گزینه مناسب برای نمای کلاسیک

آجر تراکوتا

 

در بین روش های مختلف اجرای نمای ساختمان، روش خشک آسان تر بوده و همچنین کیفیت بهتری را نیز نصیب مشتریان خواهد نمود که با توجه به صنعتی شدن بخش های مختلف زندگی مردم این روش در کنار زیبایی سفال تراکوتا توانسته جایگاه خوبی در میان انواع نمای ساختمان به دست آورد.

 

استفاده از آجر تراکوتا و پیاده سازی آن توسط روش های خشک باعث شده تا به صورت متوسط بر اساس تجربیات و تحقیقات انجام شده تا حدود ۵۰ درصد زمان انجام یک پروژه کاهش یابد که در نتیجه کاهش زمان انجام یک پروژه منجر به کاهش هزینه های نهایی و تمام شده نیز خواهد بود.

در نتیجه یکی از مناسب ترین گزینه های برای داشتن یک نمای ساختمان مدرن و ارزان استفاده از آجر تراکوتا است، همان طور که گفته شد می‌تواند با مصالحی نظیر سرامیک، سنگ، چوب و سفال تراکوتا ترکیب شده و نتیجه بهتری نیز داشته باشد.

تمامی این روش ها در جهت بهبود عملکرد و افزایش کیفیت ساخت و پیاده سازی نمای ساختمان در طول سالیان طولانی به وجود آمده است در نتیجه در صنعت نمای ساختمان و معماری بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

خصوصیات آجر تراکوتا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث شده تا آجر تراکوتا محبوبیت بیشتری در بین عموم مردم پیدا کند طرح بندی و رنگ‌بندی‌های بسیار زیادی است که عمدتاً طبیعی بوده و زیبایی آن ها چشم‌گیر است، نوع بافت تولیدشده در این نوع آجرها در هنگام اتصال به یکدیگر نیز طوری انجام شده که نشانه‌هایی از معماری در آن دیده می شود که به‌طوری‌که عمدتاً می‌توان به این نتیجه رسید که تمام جزئیات سفال تراکوتا منطبق بر معماری انجام‌گرفته است.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از آجر تراکوتا در نمای ساختمان جذب کم‌تر رطوبت به درون ساختمان و ثابت بودن رنگ سفال در گذر زمان است، به دلیل طبیعی بودن این رنگ ها ماندگاری آن ها نیز در طول زمان در شرایط جوی متفاوت نیز بیشتر خواهد بود.

 

آجر تراکوتا Terracotta

نمای فریم لس تجلی زیبایی و ظرافت

در جوامع امروزی شیشه جایگاه خاصی دارد و در ظریف‌ترین هنرها از شیشه نیز استفاده می‌شود نمای فریم لس یکی از انواع مختلف نمای بیرونی ساختمان است که طرفداران خاص خود را دارد، این نوع نمای ساختمان از بیرون ساختمان را کاملاً شبیه یک‌تکه شیشه یکپارچه نشان خواهد داد و در عین ظرافتی که نمای فریم لس به ساختمان می‌دهد کاملاً محکم و مستحکم است.

 

نمای فریم لس چیست و چگونه تولید می‌شود؟

نمای فریم لس در واقع یک نوع کادر است که دورتادور آن را شیشه پوشانده و در بین لقمه‌های آلومینیومی نگه‌داشته می‌شود و در کنار یکدیگر قرار می‌گیرد، این لقمه‌ها به‌صورت متحرک تولید شده و قابلیت جابجایی دارد، در واقع لقمه‌ها بین نمای فریم لس شیشه‌ای مخفی‌شده و دیده نمی‌شوند و تنها چیزی که از بیرون از ساختمان دیده می‌شود ژوین هایی است که بین هر دو فریم استفاده شده است که مانند یک خط باریک‌بین دو تکه از نمای فریم لس است.
این درزها حدوداً بین یک تا دو سانتی‌متر عرض دارند و زیاد به چشم نخواهد آمد، امروز یکی از پرکاربردترین نوع نماها با توجه به استحکام، زیبایی و ظرافت در عین سادگی نمای فریم لس است که تمامی ویژگی‌های مورد نیاز یک پیمانکار را به‌راحتی تأمین خواهد کرد، به سادگی قابل نصب بوده در عین سادگی محکم و زیباست!
در پیاده‌سازی نمای فریم لس ابتدا لقمه‌های آلومینیومی به صورت شبکه‌هایی تدارک دیده‌شده و زیرسازی به‌صورت کامل انجام می‌شود و سپس شیشه فریم لس در میان این لقمه‌ها قرار خواهد گرفت و لاستیک‌هایی که بین هر فریم وجود دارد باعث می‌شود که محیط بین داخل نمای فریم لس و بیرون کاملاً ایزوله باشد.
با توجه به ظرافت نمای فریم لس هیچ‌گونه دیدی از بیرون نما امکان‌پذیر نیست و حتی پنجره‌ها و فریم‌هایی که باز خواهند شد نیز از بیرون قابل‌تشخیص نخواهند بود و همین ویژگی‌ها باعث توجه طراحان به نمای فریم لس شده است.

نمای فریم لس نمای فریم لس تجلی زیبایی و ظرافت

نمای فریم لس

شیشه نمای فریم لس چیست؟

شیشه فریم لس در واقع یک نوع شیشه دوجداره است که یکی از لایه‌های آن شیشه بزرگ‌تر بوده تا قسمت‌های لقمه آلومینیومی را بپوشاند و لایه دیگر کمی کوچک‌تر است که در پشت قرار می‌گیرد، یکپارچه بودن این نوع نما و شیشه فریم لس باعث شده تا در ساختمان‌هایی که از طرح‌های مدرن استفاده می‌کنند این نوع نما بسیار استفاده شود.
معمولاً این نوع نما در مکان‌های تجاری بیشتر استفاده می‌شود زیرا مشتریان این نوع نما اغلب تمایل دارند تا یک دید کلی نسبت به مناظر بیرون داشته باشند درنتیجه شیشه فریم لس بهترین گزینه برای این دسته از افراد است.

ویژگی‌ها و مزایای نمای فریم لس

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد شیشه فریم لس و این نوع نما دارای ویژگی‌ها و مزایای خاصی نیز است که موجب شده مشتریان توجه بیشتری نسبت به آن داشته باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به این نوع نما علاقه دارید پس از مطالعه این مطلب با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی کنند تا از پیشنهادها و قیمت‌های استثنایی شرکت آراد بهره‌مند شوید.
• ایجاد سطح بیرونی یکنواخت در نما
• عدم محدودیت رنگ‌بندی
• ایزوله بودن محیط
• سبکی و استحکام در عین ظرافت
• قابلیت تعویض آسان شیشه
• مقرون‌به‌صرفه با توجه به ظرافت و زیبایی
• امکان نصب آسان از داخل ساختمان
• عدم انتقال فشارها به شیشه و غیره

 

نمای فریم لس

ارزان‌ترین نمای ساختمان از شایعه تا واقعیت

در این محتوا قصد داریم تا شما را با ارزان‌ترین نمای ساختمان موجود آشنا کنیم، همان‌طور که گفته شد بحث گرانی یا ارزانی یک محصول یا خدمات کاملاً نسبی است پس درنتیجه در همین ابتدای کار باید بگوییم چنین ادعایی کاملاً کذب بوده و هیچ‌گاه نمی‌تواند تحقق یابد.
ارزان‌ترین نمای ساختمان! از دروغ تا واقعیت!
اما ادعایی وجود دارد که شرکت تجاری آراد مفتخر است به‌عنوان سرلوحه طبق آن عمل خواهد کرد و آن‌هم ارائه ارزان‌ترین نمای ساختمان ممکن در شرایط برابر به مشتریان است، هیچ‌گاه نمی‌توان گفت ارزان‌ترین نمای ساختمان برای یک مشتری طراحی و پیاده‌سازی خواهد شد زیرا قیمت نمای ساختمان به مسائل مختلفی بستگی دارد اما می‌توان این ادعا را نمود که با توجه به شرایط موجود در بازار شرکت تجاری آراد سعی دارد تا به حداقل رساندن سود خود ارزان‌ترین نمای ساختمان را به مشتریان عرضه دارد.

 

ارزان‌ترین نمای ساختمان ارزان‌ترین نمای ساختمان از شایعه تا واقعیت

ارزان‌ترین نمای ساختمان

این دیدگاه از زمانی سرلوحه کاری شرکت تجاری آراد قرار گرفت که رضایت مشتری را بر سود کلان ترجیح داده و این‌گونه اکنون مفتخر است تا به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های نمای ساختمان فعالیت نموده و در عین باکیفیت بودن طرح‌های موجود و پیاده‌سازی آن‌ها با تکیه‌بر سیاست سود کمتر همراه با رضایت بیشتر مشتری نسبت به ارائه خدمات ارزان‌ترین نمای ساختمان اقدام نماید.

پیاده‌سازی ارزان‌ترین نمای ساختمان

در گام اول طراحی نمای ساختمان باید این نکته را به یاد داشته باشید که نمای ساختمان‌ها چه تجاری چه مسکونی و اداری ترکیبی از یک مجموعه خدمات و کالا است که در کنار یکدیگر قرارگرفته و نمای نهایی ساختمان را شکل خواهد داد درنتیجه برای پیاده‌سازی ارزان‌ترین نمای ساختمان علاوه بر استفاده از مواد موردنیاز مرغوب و ارزان‌قیمت باید سراغ بهترین کیفیت پیاده‌سازی در کنار قیمت به‌صرفه‌تر نیز بود.
هیچ‌گاه نمی‌توان برای خدمات مربوط به ساختمان‌سازی و معماری قیمت‌های ثابتی ارائه کرد زیرا همان‌طور که گفته شد این قیمت مجموعه‌ای کالا، مواد اولیه و خدمات است درنتیجه اگر قصد دارید تا از شرایط ارزان‌ترین نمای ساختمان برای محیط موردنظر خود مطلع شوید هم‌اکنون با کارشناسان شرکت تجاری آراد تماس گرفته تا در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی شود.
کارشناسان شرکت تجاری آراد با استفاده از تجربه و مهارت‌های تخصصی در زمینه طراحی نمای ساختمان و همچنین روابط گسترده در بازار عمده‌فروشی مصالح می‌توانند بهترین قیمت را برای شما مشتریان گرامی تضمین نمایند تا علاوه بر به‌صرفه بودن هزینه طراحی نمای ساختمان از داشتن بهترین کیفیت ممکن نیز لذت ببرید.

 

هنر و مهارت لازمه ارزان‌ترین نمای ساختمان

همین‌که صرفاً گفته شود یک شرکت تجاری ارزان‌ترین نمای ساختمان را برای شما پیاده‌سازی خواهد کرد درست نیست، باید توجه داشته باشید که لازمه داشتن یک نمای ساختمان زیبا و درعین‌حال ارزان‌ترین نمای ساختمان هنر و مهارت نقش اساسی را ایفا می‌کند، زیرا کمتر معماری وجود دارد که بتواند با ساده‌ترین اجناس بالاترین کیفیت را به مشتری هدیه دهد.
امروزه با توجه به بالا رفتن نجومی قیمت مصالح، مواد اولیه و حق‌الزحمه کارگران تمامی کارفرمایان و مشتریان به دنبال ارزان‌ترین نمای ساختمان هستند پس اگر شما نیز چنین قصدی را دارید برای داشتن یک کیفیت مناسب با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست بهترین خدمات را در عین ارزان بودن داشته باشید!
شرکت تجاری آراد بر خود واجب می‌داند که با حفظ منافع مشتریان نسبت به طراحی و پیاده‌سازی ارزان‌ترین نمای ساختمان اقدام نموده و در اسرع وقت مشتری را از جزئیات کار باخبر نماید.

زیباترین و به‌صرفه‌ترین طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری

امروزه در سراسر دنیا معماری و نمای ساختمان‌ها دیگر به روش های سنتی انجام نخواهد شد، بلکه طراحی نمای ساختمان‌ها امروز از اهمیت بالایی برخوردار است، در این بین طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری در صدر جدول اهمیت نمای ساختمان قرار دارد زیرا برای هر شرکتی در زمینه تجاری تبلیغات و نمایان شدن بسیار مهم است و قطعاً یک طراحی منحصربه‌فرد می‌تواند مشتریان به سوی شما هدایت نماید.
طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری منحصر به هیچ منطقه جغرافیایی و یا فرهنگ خاصی نیست بلکه در هر کشوری با توجه به فرهنگ خاص آن کشور و روش های بروز طراحی در دنیا نسبت به طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری اقدام خواهد شد.

در سال های اخیر طراحی نمای ساختمان‌ها علی‌الخصوص طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری تغییرات و رشد چشمگیری داشته به طرزی که این مسئله همه چیز را با هم ادغام کرده و باعث شده فرهنگ، هنر، آداب و رسوم و عقاید کشور ها و ملل مختلف در طراحی نما وارد شده و در آن سهیم باشند.
طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری معیار ها و عوامل مخصوص به خود را دارد که در هر پروژه ای این فاکتور ها متغیر بوده و حتی انتخاب نوع مواد استفاده شده در طراحی نیز می‌تواند در نتیجه کار تاثیرگذار باشد.
به‌عنوان مثال امروزه در طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده از نمای سفالی تراکوتا یا نماهای دوپوسته کاربرد دارد و می‌تواند نمای منحصربه‌فردی را برای صاحبان آن خلق نماید.

 

روش های مختلف طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری

در بحث نمای ساختمان‌های اداری و تجاری مواد بسیاری وجود دارد اما چیزی که امروز به چشم می‌خورد استفاده از نماهای کرتین وال و یا شیشه های فریم لس است به عنوان مثال برای بزرگترین برج تجاری شانگهای در طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری آن از یک میله حلقوی و ترکیبی از کرتین وال خارجی و کرتین وال داخلی استفاده شد.
پروژه های زیادی در دست انجام است اما شرکت نمای مدرن آراد این افتخار را دارد تا با استفاده از تجربیات چندین ساله خود و همچنین نیروهای جوان و با استعداد نسبت به طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری با بروزترین و جدیدترین روش های روز دنیا اقدام نماید.
بررسی کار دیگر معماران در هر سطحی می‌تواند به‌عنوان یک درس باشد و در حد یک کلاس درس باعث یادگیری برای افراد شود اما شما به این نکته توجه داشته باشید که در مجموعه نمای مدرن آراد تجربه چندین و چند ساله مانند یک مدرسه کامل است که می‌تواند پشتوانه انتخاب شما باشد.
مفتخریم تا با غرور اعلام کنیم شرکت نمای مدرن آراد از مجموعه هایی است که پروژه های آن قطعاً ارزش بررسی کردن را دارد زیرا تنها با دقت و تمرکز بیشتر به یکی از پروژه ها نیز مجذوب آن خواهید شد، توجه کنید که معماری و طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری یک علم نیست بلکه یک هنر است و هنرمند واقعی کسی است که بتواند از تمامی عوامل برای جذب مخاطب خود استفاده نماید ما نیز برآنیم تا از تمامی عوامل و فاکتور ها نظیر فرهنگ، سنت، مدرنیته و غیره در جهت طراحی نمای ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده نماییم تا برترین نتیجه را به مشتریان خود پیشکش نماییم.

بازسازی نمای فرسوده ساختمان، دمیدن روح تازه

بازسازی نمای فرسوده ساختمان امری حیاتی برای ساختمان است. نمای ساختمان نه تنها به صورت بدیهی در زیبایی ساختمان اثر مستقیم دارد، بلکه بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان را کنترل کرده و در حفظ استحکام آن نیز تأثیر به سزایی دارد. از مزایا و فواید یک نمای خوب عمر و دوام بالا است. اما در بهترین شرایط نیز یک نمای با کیفیت، حداکثر پس از ۱۵ تا ۲۰  سال دچار فرسودگی می‌شود و نیازمند بازسازی است. این فرسودگی می‌تواند ناشی از شرایط آب و هوایی، جنس نمای به کار رفته یا تجهیزات اتصال نامرغوب باشد. جدای از اثرات نامطلوب نمای فرسوده بر ساختمان و تسریع فرایند  فرسودگی ساختمان، این فرسودگی ممکن است ایجاد خطر کرده و به عابرین پیاده آسیب وارد کند. بدیهی است که این تغییر باید به گونه‌ای باشد که نمای ساختمان شما به یکباره از حد تناسب خارج نشود و همچنان هماهنگی خود را با ساختمان‌های پیرامون حفظ کند. درک این حد تناسب و همانگی محله است از جانب طراح است که بازسازی نمای فرسوده را به کاری منحصر به فرد تبدیل می‌کند.

 • اشکال مختلف بازسازی نما

گاهی نمای ساختمان شما به دلایلی دچار فرسودگی می‌شود، جدای از دلایلی که مربوط به نقص در اجرای نما می‌‌باشد، شایع ترین موارد مربوط به اثرات آب و هوایی است. در  شهرهای بزرگ صنعتی همچون تهران بخش قابل توجهی از این اثرات نامطلوب نشئت گرفته از باران‌های اسیدی و انقباض و انبساط ناشی از تغییرات آب و هوایی است. در چنین مواردی بهتر است که بعد مشاهده اولین نشانه‌ها به بازسازی نمای فرسوده اقدام کرد.

اما همیشه منظور ما از بازسازی نما، ترمیم فرسودگی‌های ایجاد شده نیست. بلکه در مواردی تغییر کاربری یا ناپسند بودن نمای فعلی است. حتی ممکن است که بازسازی نمای فرسوده در جهت حفظ همان نمای قبلی باشد نه در جهت بهبود آن، تنها به این علت که چنین ظاهری برای ما اهمیت دارد.

 

 

 • استفاده از نماهای دوپوسته در بازسازی نمای فرسوده

در نماهای بسیار فرسوده، معمولاً نمای قدیمی و تجهیزات اتصال آن اعم از ملات یا پیچ و رول پلاک به شکل کامل از سطح نمای ساختمان جدا می‌شوند. اما در اغلب موارد، شالوده نما سالم است و تنها قسمت‌هایی دچار خلل گشته است، که توصیه می‌شود فقط قسمت‌های آسیب دیده ترمیم شوند. همچنین گاهی به دلیل پوک شدن ملات، پیش می‌آید که سنگ‌های نما لق می‌شوند. در چنین مواردی می‌توان از تجهیزات تقویت کننده یا پیچ های ساده استفاده کرد. در هر یک از این حالت ها استفاده از نماهای خشک و دوپوسته انتخابی بسیار مناسب است. ترکیب نماهای سرامیک خشک پرسلانی با سنگ یا آلومینیوم کامپوزیت با سنگ، جلوه‌ی بسیار شایان توجهی ایجاد می‌کند. علاوه بر آن که استفاده از نمای خشک در بازسازی نمای فرسوده به علل مختلف از جمله سبکی و مقاومت خوب عمر دوباره‌ی نما را تا حد زیادی تضمین می‌کند. در میان موارد اجراشده آلومینیوم کامپوزیت ماشین کاری شده(غالباً سی ان سی) با اتصالات خشک در بازسازی نمای فرسوده به کار می‌رود. نکته ای که توجه به آن ضروری است این است که در تعیین میزان فرسودگی نما دقت شود زیرا اگر نمای قدیمی بیش از حد فرسوده باشد و ما در جهت نصب نمای جدید بر روی آن مبادرت ورزیم، نمای جدید کیفیت مورد انتظار را نخواهد داشت و استحکام آن حتی از نمای قبلی نیز کمتر خواهد بود.

اجرای نمای لوکس: ساختمان منحصر به فرد

اجرای نمای لوکس همواره مورد توجه کارفرمایان صاحب سلیقه بوده است. نما از مهمترین اجزای ساختمان است، چرا که حکم ویترین ساختمان را دارد. نما اولین چیزی است که به ما می‌گوید، ساختار چیزی برای ارائه دارد یا خیر. طبیعتاً اگر نمای ساختمان در دید اول به شما حس سردی القاء کند، سایر خلاقیت‌های معمار نیز ممکن است شما را دلسرد کند. با این همه نماهایی شگفت‌انگیز خواهد بود که حتی در برابر سلیقه‌های سخت‌گیر نیز مقاوم باشد.

 • اجرای ‌نمای ‌لوکس با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

اجرای نمای‌ لوکس همواره هزینه هنگفت را برای کارفرما به همراه دارد. اما در ابتدا هدف ما از اجرای نمای لوکس ،همانطور که از معنای کلمه برمی‌آید، راحتی، آرامش و امنیت است. بنابراین مهمترین نکته‌ای که در این مورد باید مد نظر قرار گیرد، آسایش خاطر ساکنین ، همسایگان یا حتی رهگذران است، که اساس و پایه در طراحی و اجرای نمای ‌لوکس قرار می‌گیرد. حال ممکن است که ما در تحقق این هدف هزینه‌ی نسبتاً زیادی را متحمل شویم.

 • چه ویژگی‌هایی در اجرای نمای ‌لوکس اعمال می‌گردد؟

مهمترین ویژگی نماهای لوکس خلاقیت طراح است. خلاقیت طراح نماست که آن را بکر و منحصر به فرد می‌کند و نما را به یک اثر هنری بی‌بدیل تبدیل می‌کند. این خلاقیت می‌تواند در انتخاب جنس نما، استفاده از نور طبیعی، آمیختگی سبک‌های هنری یا الهام از آثار معماران باستان متجلی شود. در هر صورت اثر متمایز برخاسته از یک ایده و اندیشه‌ی متمایز است. بنابراین اجرای نمای لوکس علاوه بر تجربه نیازمند خوش‌فکری است. این خلاقیت خود به خود پای مدرنیته را به نمای لوکس باز می‌کند، به شکلی نمای لوکس به صورتی که مدرن نباشد، تقریباً بی‌معنی است، به دیگر سخن در طراحی و اجرای نمای لوکس از آخرین و بروزترین یافته‌های علمی بهره گرفته می‌شود. در نمونه‌های اجرا شده کاربرد مهندسی مکانیک برای آوردن دینامیک و تحرک در بنا، فیزیک نور برای تامین نور مورد نیاز یا حتی علم بیولوژی برای آشتی دوباره انسان با طبیعت را مشاهده کرد.

 • در اجرای نمای لوکس معمولاً از چه جنسی استفاده می‌شود؟

در سال‌های اخیر همواره معماران برای اجرای نمای لوکس به سمت نماهای سنگی رومی و سنگ‌های تراورتن می‌روند. به راستی نیز در نمونه‌های اولیه، چنین نماهایی دارای ابهتی بی‌نظیر بودند و بسیار شکیل به نظر می‌رسیدند. اما رفته رفته نماهای با این شمایل در سطح شهرها افزایش یافته و در همه‌جا قابل مشاهده است. در نتیجه چنین ایده‌ای تقریباً نخ نما شده و بیننده را دلزده می‌کند. در حالی که مهمترین ویژگی نمای لوکس خلاقیتی است که در آن نمایان می‌شود. نمای لوکس بدون ویژگی خلاقیت هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند. با این همه مصالحی همچون پنل‌های کامپوزیت آلومینیوم، پنل‌های استرچ متال و پانچ متال و نماهای کرتین‌وال با قابلیت انعطاف بسیار بالای خود، دست طراح را برای هرگونه ایده‌پردازی باز می‌گذارند و مارا به تحقق اجرای نمای لوکس که راحتی و آرامش خاطر ساکنین است نزدیکتر می‌کند.

 

 • چند نمونه از نماهای لوکس
اجرای نمای لوکس اجرای نمای لوکس: ساختمان منحصر به فرد

اجرای نمای لوکس

 

نمای این ساختمان در تهران توسط رضا صیادیان و سارا کلانتری طراحی شده است. در اجرای نمای لوکس این ساختمان از پنل های آلومینیومی  و شیشه‌ای استفاده شده است. همچنین ۲۰ نهال نیز در فضای این نمای دوپوسته استفاده شده که نقش پنل‌های طبیعی را ایفا می‌کنند و علاوه بر آن یک فضای سبز خارق‌العاده ایجاد کرده‌اند.

 

اجرای نمای لوکس اجرای نمای لوکس: ساختمان منحصر به فرد

اجرای نمای لوکس

نمای این ساختمان که در لندن واقع شده از پنل‌های آلومینیومی تشکیل شده است که به روش استرچ متال سوراخ شده‌اند.

 

اجرای نمای لوکس اجرای نمای لوکس: ساختمان منحصر به فرد

اجرای نمای لوکس

ورقه‌های معمولی در نمای بالا در حقیقت پنل‌های کامپوزیت آلومینیوم هستند که به این شکل بریده‌ شده اند. اما پنل‌های سوراخ دار، آلومینیوم پانچ متال هستند.

اجرای نما در تهران: نمودی از پیشرفت

اجرای نما در تهران امروزه اهمیت دو چندان یافته است. انتظار آن می‌رود که توسعه روز افزون این شهر به عنوان اصلی‌ترین قطب تجاری و صنعتی کشور، پیشرفت ظاهری و جلوه‌های بصری را نیز به دنبال داشته‌باشد. با این همه، مشاهدات خلاف این دیدگاه را ثابت می‌کند، بافت قدیمی شهر که به طور غالب نامتوازن و ناهمگون است، اکثراً حفظ شده و حتی نمای ‌ساختمان‌های نوساز نیز هماهنگی محسوسی ندارد. از این رو توجه بیشتری را می طلبد. در سال‌های اخیر اما، تلاش برای اصلاح این رویه انجام گرفته است و آیین‌نامه هایی برای جلوگیری از کاربرد برخی جنبه‌ها، توصیه به رعایت برخی نکات و الزام به رعایت دسته‌ای از استانداردها جهت اجرای نما در تهران به شکلی متناسب تصویب گردیده‌است.

• اصل تناسب
اصولاً مهم‌ترین نکته در زیبایی شناسی، وجود تناسب است. در طراحی نمای‌ساختمان باید توجه‌ داشت که نمای‌ما با هویت بنا، کاربرد، محله و ساختمان‌های اطراف تناسب داشته‌باشد. بدیهی است که نمای‌ یک ساختمان ویلایی در روستا با ساختمانی در مرکز تهران متفاوت است. مهمتر از همه تناسب نما با ساختمان‌های همسایه است، چرا که این ساختمان‌ها روی هم‌رفته ظاهر یک شهر را می‌سازند و هر کدام بر دیگری تأثیر می‌گذارند. از این رو اجرای نما در تهران با توجه به ویژگی‌های خاص آن، حائز اهمیت می‌باشد.

 

• برای اجرای نما در تهران باید چه ویژگی‌هایی را رعایت کرد؟
شهر تهران امروزه یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ‌جهان شناخته‌ می‌شود. دچار معضل آلودگی روزافزونی است و در اغلب روز‌های ‌سال گرم است. از طرفی ترافیک سنگین و حجم رفت و آمد آن غیرقابل چشم‌پوشی است.  اولین و اصلی‌ترین گام در حفظ و مراقبت از بنا، جنبه فیزیکی است. نما اولین لایه محافظ فیزیکی ساختمان در برابر محیط بیرون به حساب می‌آید. در نتیجه اجرای نما در تهران برای بازدهی هرچه بهتر باید عایق خوب صدا باشد، گرمای درون بنا را حفظ کند و از تبادلات نامطلوب حرارتی با بیرون جلوگیری کند، علاوه برآن برای جلوگیری از افسردگی فضا درصد خوبی از نور محیط را از نور طبیعی تأمین کند.

 

اجرای نما در تهران اجرای نما در تهران: نمودی از پیشرفت

اجرای نما در تهران

• مناسب‌ترین شیوه اجرای نما در تهران کدام است؟
نمای سنگی در حال حاضر، محبوب ترین نمای‌ساختمان در تهران است. اما کاربرد چنین نمایی تا حد زیادی از جهات مختلف قابل توجیه نیست. سنگ نما در اثر نور آفتاب فرسوده می‌گردد و پس از مدتی جلوه‌ی خود را از دست می‌دهد، در حالی که به هیچ وجه عایق خوبی برای صدا و گرما نیست، به علاوه اینکه اجرای آن نیز چندان کم هزینه نیست. با این وجود استفاده از متریال‌های نوین در نمای‌ساختمان در تهران بسیار با صرفه‌تر است. به کارگیری نماهای خشک و دوپوسته همچون آلومینیوم کامپوزیت، سرامیک پرسلانی، پانچ متال یا حتی شیشه‌ای تا حد زیادی مناسب‌تر می‌نماید. چرا که در این دسته از نماها بهینه سازی انرژی به شکل مطلوبی انجام می‌پذیرد و امنیت صوتی تأمین‌ می‌شود. این ویژگی خود به تنهایی بخش عظیمی از ایده‌آل های ساکنین تهران را که در حاشیه‌ی اتوبان‌ها زندگی می‌کنند را برآورده می‌کند. اجرای نما در تهران به خصوص در چنین مکان‌هایی به شدت وابسته به این امر است. با این وجود از جلوه خاص و منحصر به فردی نیز برخوردار هستند که بیننده را جلب می‌کند. گذشته از آن نماهای نوین خشک و دوپوسته هر کدام از زیبایی منحصر به خود برخوردارند که شخصیت یک شهر پیشرفته را در ارتباط با یکدیگر القاء می‌کنند.

نمای سرامیک خشک پرسلانی: سرامیک از گذشته تا امروز

 

نمای سرامیک خشک پرسلانی، از جمله مدرن‌ترین نماهای خشک دو پوسته محسوب می‌شود. اساس این نما برگرفته از چینش پنل‌های سرامیک بر تجهیزاتی است که اغلب از جنس آلومینیوم بوده و قبلاً بر سطح خارجی نما نصب شده‌اند. استفاده از سرامیک‌ها در تاریخ بشر قدمت دیرینه دارد؛ حتی نشانه‌هایی مبنی بر کاربرد نماهای سفالین در تمدن اتروسک ها دیده شده که پیشینه‌ای بالغ بر ۲۰۰۰ سال دارد. این نما کاربرد گسترده‌تری از پیش یافته‌است و می‌توان آنها را در نمای ساختمان‌ها با کاربری‌ مختلف دید.

 • سرامیک پرسلانی چیست؟

پرسلان نوعی سرامیک مدرن است که با نوع قدیمی آن که به طور عمده از رس یا کائولن تهیه می‌شد تفاوت جدی دارد. پرسلان از سفال یا سرامیک شفاف تر بوده و رنگ سفیدی دارد. پرسلان اکثراً برای مقاصد فنی تولید می‌شود و کاربرد زیادی در صنعت دارد. جذب آب پرسلان بسیار پایین بوده و در حد صفر است. از دلایل به کاربردن آن در نماسازی می‌توان به این نکته اشاره کرد که بر خلاف سرامیک های معمولی رنگ خود را تا مدت‌ها حفظ کرده و زیباییش را از دست نمی‌دهد.

 • مزایا و ویژگی های نمای سرامیک خشک پرسلانی

نمای سرامیک خشک پرسلانی همانند نماهای دوپوسته دیگر قابلیت تهویه هوای بالایی دارد، به عبارت دیگر جریان هوا در فضای خالی میان دوپوسته جریان دارد. از مزایای این امر می‌توان به این اشاره کرد که:

یک ناحیه فشار در پشت پوسته اول یعنی جایی دور ازمحل اعمال بارهای اصلی، ایجاد می‌کند؛ در قدم بعدی یک عایق حرارتی بسیار خوب است که از خروج گرمای تولیدشده از ساختمان ممانعت به عمل آورده و گام بزرگی در جهت بهینه‌سازی انرژی برمی‌دارد. از طرفی می‌تواند یک عایق خوب برای رطوبت نیز می‌باشد. به علاوه این جنس از ماده به نحو احسن امواج صوتی را با سطح صاف خود بازتاب می‌کند.

نمای سرامیک خشک پرسلانی کاملاً سازگار با محیط است، قابلیت بازیافت و استفاده مجدد در بناهای دیگر را دارند و هیچ گونه ضایعات و نخاله‌ای را از خود برجای نمی‌گذارند.

 

نمای سرامیک خشک پرسلانی نمای سرامیک خشک پرسلانی: سرامیک از گذشته تا امروز

نمای سرامیک خشک پرسلانی

 

 • انواع روش نصب نمای سرامیک خشک پرسلانی

سرامیک‌های خشک پرسلانی خود دارای دو نوع هستند:

 • مجوف: به صورت متخلخل و سوراخ دار می‌باشند.
 • توپر(فول بادی): بدنه آنها کاملاً یکدست است.

این دو نوع از سرامیک ها به سه روش در نمای سرامیک خشک پرسلانی نصب می‌شوند: در روش اول که به آن روش نمایان می‌گویند، نمای سرامیک خشک پرسلانی را با استفاده از کلیپس‌هایی  با رنگ‌های استاتیک و همرنگ با سرامیک، بر روی ریل‌ها و رانرها نصب و رگلاژ می‌کنند. از مزایای این روش استحکام و سرعت نصب بالاست که به همین علت در ایران مورد استقبال قرار گرفته‌اند. در روش دیگر که به روش غیرنمایان شیاری معروف است، با به‌کارگیری دستگاه‎‌های مخصوص شیارزن، شیارهایی با عمق مناسب تحت زاویه ۴۵ درجه در پشت سرامیک ایجاد کرده، کلیپس ها را درون این شیارها محکم می‌کنند سپس بر روی پروفیل نگهدارنده آویزان می‌کنند. در روش سوم که برگرفته از دیتیل شرکت KEIL آلمان بوده  از انکر برای اتصال سرامیک به تجهیزات مکانیکی به نام کلمپ استفاده می‌شود؛ پس از آن سرامیک بوسیله کلمپ به پروفیل نما متصل شده و نمای سرامیک خشک پرسلانی شکل می‌گیرد.

 

Ceramic Facades