نمای استیک Stick

نمای کرتین وال استیک Stick چیست؟

نمای کرتین وال استیک Stick جزء اولین و ساده ترین سیستم های نصب نمای شیشه ای یا کرتین وال است و نیازمند صرف مدت زمان بیشتری نسبت به سیستم یونیتایز جهت نصب می باشد.

در سیستم اجرای کرتین وال استیک، اجزاء مختلف سیستم کرتین وال شامل استراکچر های آلومینیومی افقی ( Transom ) و عمودی ( Mullion )، در محل کارگاه برش می خورد.

اولین اقدام صورت گرفته پس از اعمال برش روی لامل های آلومینیومی، نصب پروفیل های عمودی (مولیون) در محلی که از قبل توسط تیم فنی محاسبه شده می باشد و پس از آن استراکچرهای افقی (ترنسم) و در نهایت شیشه ها، گسکت ها و اتصالات آب بندی و سایر اجزای باقیمانده نصب می گردد.

پس از نصب و تزریق گسکت های آب بندی، نوبت به بخش نهایی نصب می رسد که پس از انجام این بخش، بسته به سیستم اجرایی مورد نظر(فریم لس یا فیس کپ بودن سیستم)، عملیات نصب پایان می پذیرد.

نمای کرتین وال استیک stick
نمای کرتین وال استیک stick

مزایای سیستم نمای کرتین وال استیک

از مزایای سیستم نصب نمای کرتین وال استیک می توان به کاهش چشمگیر هزینه ها اشاره داشت، همچنین به دلیل محاسبات و اندازه گیری در محل کارگاه، خطا های محاسباتی احتمالی به راحتی در کارگاه قابل اصلاح می باشد.

از دیگر مزایای این سیستم می توان به نیاز کم سیستم نصب کرتین وال استیک به ماشین آلات اشاره نمود.

کرتین وال استیک را، می توان از نظر شکل بصری در دو قالب Frame less و Cover Cap اجرا نمود.

کرتین وال درپوش دار (Cover Cap/Face Cap/نمای لامل)

در سیستم نمای کرتین وال درپوش دار (Cover Cap) که اصطلاحاً به آن Face Cap و حتی در ایران به آن نمای لامل هم گفته می شود ، یونیت های شیشه، پس از نصب  اتصالات آلومینیومی مربوطه ، توسط یک درپوش فشاری (Pressure plate) (همانند دیتیل ذیل) به سیستم نمای کرتین وال فیکس می شود و یک کپ (درپوش) جهت زیبندگی و پوشش اتصالات نصب نمای کرتین وال ، بر روی آن سوار می گردد، لازم به ذکر است ابعاد و اشکال درپوش فشاری بسته به طرح ارائه شده از جانب آرشیتکت پروژه ، قابل تغییر می باشد.

نمای کرتین وال استیک stick
نمای کرتین وال استیک stick

نمای کرتین وال Frame-less

در این روش از نصب نمای کرتین وال، پس از نصب پروفیل های آلومینیومی و یونیت های شیشه که با دیتیل منحصر به آن سیستم (بسته به مدل کرتین وال و سیستم مورد نظر)، درز انقطاع بین پروفیل ها توسط اتصالات مخصوص آب بندی شامل گسکت ها و پلی آمید ها و …. پوشانده می شود. پس از اتمام اجرای سیستم نمای کرتین وال فریم لس (Frame less) بیننده قادر به مشاهده سطح یک دست از شیشه می باشد.

نمای کرتین وال استیک stick
نمای کرتین وال استیک stick