نمای اسپایدر

نمای اسپایدر: کمال زیبایی نمای شیشه‌ای

نمای اسپایدر از گونه نماهای شیشه ای است با این تفاوت که دیگر سیستم‌قاب‌بندی موجود در نمای کرتین وال را در آن نمی‌بینیم. اما استراکچر نگهدارنده‌ای که در این نما جایگزین شده است،بسته به نوع نمای اسپایدر می‌تواند خرپاهای فلزی، شیشه‌های مقاوم شده یا کابل‌ باشد. این نما با توجه به گستره دید عظیمی که به بیرون بنا می‌دهد، بیشتر کاربردهای عمومی یافته است؛ برای مثال این نما از نماهای محبوب برای مراکز تجاری است. با این شیوه محصول شما، محیط عرضه و یا کیفیت عرضه شما قبل از ورود مشتری کاملاً او را مجذوب می‌کند.

چیزی که واضح است، سختی اجرا و محاسبات این نماست که در مواقعی با توجه به نوع نمای ‌اسپایدر سخت تر نیز می‌شود؛ در نتیجه تخصص بالایی را می‌طلبد. با کوچکترین اشتباهی در فرایند اندازه‌گیری، نقشه‌کشی یا سوراخ‌گذاری ممکن است خسارات عظیمی گریبان‌گیر مجری نما شود.

مزایای نمای اسپایدر

نمای اسپایدر تقریباً از هر نظر برای ساختمان، عالی به نظر‌می‌رسد. این نما ظاهر بی‌نظیری به بنا می‌خشد، به طور قابل توجهی سطح سر و صدای خارجی در محیط ساختمان را کاهش می‌دهد و وضعیت آب و هوایی ساختمان را بهبود می‌بخشد؛ به این شکل که: در زمستان با ایجاد اثر گلخانه‌ای، مقدار زیادی از حرارت نور خورشید را حبس کرده و عایق گرمایشی فراهم می‌آورد، از سوی‌دیگر در تابستان با شکل‌دهی اثر دودکشی، هوای‌گرمتر را به بالای ساختمان و هوای‌سرد تر را به پایین ساختمان آورده و باعث ایجاد جریان هوا در اتمسفر بنا می‌شود.

انواع نمای اسپایدر

نمای اسپایدر بر حسب نوع ابزار اتصال به سازه‌ی اصلی و ایجاد اتصال به سه نوع تقسیم می‌شوند:

کابلی

در این نوع شیشه ها به واسطه کابل‌های مستحکمی به نما متصل می‌شوند. جنس این کابل‌ها به طور معمول از فولاد ساده یا گالوانیزه و استیل است. به سبب تعلیق و حساسیت کابل ها، این نوع از نمای‌اسپایدر دارای محاسبات پیچیده‌تری است و در فرایند اجرا نیز مؤثر است. اما نوع کابلی زیباترین نوع این نماست.

نمای اسپایدر

شیشه‌ای

در این نوع نما که به گلس‌فین شهرت دارد، شیشه‌هایی با مقاومت بالا به طورمعمول از جنس شیشه‌ی‌سکوریت یا لمینت در راستاهای افق، قائم یا مایل قرار گرفته و با بست‌هایی به نام فین به شیشه‌های نما متصل می‌گردند.

خرپایی

در این نوع از نمای اسپایدر از لوله‌ها یا پروفیل هایی از جنس آهن یا استیل برای ساخت یک استراکچر

که از نظر استاتیکی بارهای وارده را خنثی می‌کند، استفاده می‌شود. این نوع نسبت به دیگر انواع در اجرا ساده‌تر است و معمولاً هزینه کمتری را نیز در برمی‌گیرد.

نمای اسپایدر

نوع شیشه در نمای اسپایدر

نوع شیشه فاکتور مهمی در نمای اسپایدر به شمار می‌آید. با توجه به حساسیتی که در این نما وجود دارد هیچگاه ریسک استفاده از شیشه‌های معمولی پذیرفته نمی‌شود. شفافیت و روشنایی بعد کلیدی در نماهای شیشه‌ای است که بر حسب عواملی چون کاربری یا ارتفاع متغییر است. غالباً شیشه استفاده شده در نمای اسپایدر از نوع سکوریت و لمینت است تا مقاومت مطمئن تری در اختیار ما باشد. این شیشه‌ها به شکل خاصی ساخته شده اند تا در صورت شکسته‌شدن،محافظت شده، به پایین نما سقوط نکنند و در جای خود باقی‌بمانند.

Call Now Button