نمای لوور آلومینیومی

لوور آلومینیومی چیست؟

لوور آلومینیومی نسخۀ به روز شدۀ نورگیرهای قدیمی که امروزه می توان آنها را در بازار یافت، لوور نام دارند، لوور آلومینیومی به خاطر اینکه در ساخت آن از آلیاژ ۶۰۶۳ آلومینیوم استفاده شده می تواند، تا ۸۰% اثر نامطلوب نور خورشید را کاهش داده و تا ۳۰% عایق حرارتی نیز محسوب شود ، در کنار این ، چون لوورها در سایز و حالتهای مختلف عمودی و افقی طراحی می شوند ، هر نوع سلیقه ای را به خود جذب کرده وبا ارائه مکانی با نور و دمای مطلوب هر فرد را قانع به استفاده از آن می کنند.

لوور آلومینیومی را می توان در هر بنایی وبا هر موقعیتی استفاده کرد، نمای مدرسه، نمای اداری ، نمای باشگاه ورزشی و… مکان هایی هستند، که به کمک لوور به محیطی با آسایش بیشتر تبدیل می شوند .

امکان کاربرد رنگ هایی چون برنز و سیاه، طلایی و نقره ای مطمئناً بر زیبایی لوورها می افزاید و امکان استفاده از رنگ هایی پودری بر روی آن ها که راه را برای رسیدن به رنگ دلخواه باز نموده اند ، نیز حائز توجه است .

لوور آلومینیومی

بخش های لوور آلومینیومی:

لوور آلومینیومی از سه بخش اصلی تشکیل شده که با در کنار هم قرار گرفتن آن ها و اتصالشان به سازه مجموعۀ لوور کامل می شود.

بخش اول: که خورشیدی نام دارد ، قطعه ای است که باعث اتصال لوور آلومینیومی به سازه می شود و در واقع بین سازه و لوور قرار دارد و به کمک آن زاویۀ قرار گیری لوور را توسط دندانه هایی که دارد، می توان به دلخواه تغییر داد.

بخش دوم : منقاری یا نوکی که عمل محافظت از بخش اصلی را برعهده دارد وبا دنده های خود از یک سمت به خورشیدی واز سمت دیگر به بخش اصلی اتصال پیدا می کند .

بخش سوم: مقطع دوکی که بر روی منقاری قرار گرفته وسازندۀ نمای کلی لوور آلومینیومی و نمای ساختمان می باشد .

لوور آلومینیومی

انواع مدل لوور آلومینیومی:

لوور ثابت: این مدل نورگیر هم به خاطر سادگی، هزینۀ کم و نصب آسان و قابلیت استفاده بر روی هر نمایی چون شیشه و کامپوزیت و … ، مورد استقبال بیشتری نسبت به مدل های دیگر می باشد .

لوور متحرک : در این مدل از لوورها کنترل از راه دور باعث جذّابیت خاصی در آن ها شده و اتصالات مخصوص آن قادرند امکانات زیادی را به آنها اضافه نمایند.

لوور ها از لحاظ شکل ظاهری می توانند به اشکالی همچون مکعبی ، دوکی و … و همینطور با استفاده از متریال های مختلف ، مثل: آلومینیوم ، کامپوزیت ، سرامیک و … ارائه شوند.

ویژگی های لوور آلومینیومی

. این نورگیرهای آلومینیومی استحکام خارق العاده ای در برابر بادهای شدید تا حدود ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت را دارند ..

بعد از نصب احتیاج چندانی به تعمیر و بازسازی و مراقبت نخواهد داشت ..

وجود تیغه ها با اندازه های متفاوت که می توان آن را به همراه طیف بالایی از مصالح تلفیق نمود واز زیبایی نمای خود لذت برد .

Call Now Button