سیستم فیکس Fix

سیستم فیکس (FIX) ، یکی از روش های نصب آلومینیوم کامپوزیت پانل می باشد. فیکس واژه ای لاتین بوده که در لغت به معنای “ثابت بودن” یا “محکم کردن” می باشد. این نام گذاری به دلیل این است که این سیستم به واسطه قطعات پیچ یا پرچ به زیرسازی های منحصر به فیکس، متصل می شود.

قوطی های پروفیل فلزی ، نبشی های آلومینیومی ، اتصالات پیچ و پرچ ، گسکت های آب بندی و ورق آلومینیوم کامپوزیت ، از اجزای تشکیل دهنده این سیستم می باشند. در عکس زیر سعی شده است برای درک هرچه بهتر مفهوم سیستم فیکس ، دیتیل ساده ای از آن را نمایش دهیم.

سیستم فیکس Fix

سیستم هنگ سیستمی ساده جهت نصب نمای آلومینیومی کامپوزیت می باشد و همانند تمامی روش های اجراء نما ، حاوی معایب و مزایایی است که در اینجا مختصری از آنها را بیان خواهیم کرد:

مزایای سیستم فیکس Fix

  • سرعت نصب بالاتر
  • اجرای ساده و آسان
  • قیمت اجرای پایین تر(نسبت به سایر سیستم های اجرا)
سیستم فیکس Fix

معایب سیستم فیکس Fix

  • طبق تجربیات بدست آمده در اجرای این سیستم ، یکی از مشکلات بوجود آمده پس از گذشت چندین سال از عمر نما ، از بین رفتن قوام و دوام گسکت ها و چسب های آب بندی می باشد ، این اتفاق باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری نما و از بین رفتن سیستم عایق بندی می شود.
  • اختلاف رفتار سازه نمای فیکس در مقابل تنش های جوی ، که به دلیل تفاوت ضریب انبساط بین قوطی آهنی و پروفیل های آلومینیومی استفاده شده در این سیستم بوجود می آید.
Call Now Button