نمای اسکای لایت

 نمای اسکای لایت | سقف نورگیر شیشه ای

نمای اسکای لایت یا سقف شیشه ای ، ساختاری متشکل از شیشه و آلومینیوم و از زیرمجموعه های نمای کرتین وال بوده که به صورت افقی و در بالاترین قسمت سازه (عموماً سقف) با زاویه ۰ تا ۷۵ درجه با سطح افق اجرا می شود.  همانگونه که میدانید ، به دلیل حساسیت های بالایی که در جهت انتخاب پوششی برای سقف یک ساختمان وجود دارد ،فاکتورهای زیادی باید مورد بررسی قرار گیرند.

اسکای لایت

از مهمترین فاکتور ها می توان به میزان انرژی و تنش های وارده بر سقف ساختمان : تنش هایی مانند تجمع برف و باران  ، تحمل وزن افراد ، وزن خود شیشه (Dead Loud) و همچنین محافظت از انرژی ساختمان در برابر عوامل جوی (بحث سیل بودن و عایق بندی )  و حتی صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریسیته اشاره داشت.
مهندسین نما پس از بررسی های گسترده در این زمینه و با در نظر داشتن فاکتور هایی که به آنها اشاره گردید، سازه ای از زیر مجموعه نمای کرتین وال را انتخاب بسیار خوبی برای پوشش سقف ساختمان های مدرن پیشنهاد میکنند. سازه ای که طی آزمایش های متعدد بعمل آمده بر روی آن ، موفق به پاس کردن استاندارد های بالایی از این قبیل گریده است.
طبق بررسی های محققان ، کمتراز نصف انرژی الکتریسیته مصرفی در ساختمان صرف روشنایی محیط می شود. مهندسین نمای آراد، با ارائه راح حل خلاقانه و مدرن اسکای لایت ، راهکاری زیبا ، خاص و سازگار با محیط زیست جهت کاهش مصرف انرژی الکتریسیته برای روشنایی ساختمان های تجاری ، اداری و صنعتی شما پیشنهاد دارد که کمک چشمگیری به کاهش هزینه و صرفه جویی در انرژی می کنند.

اسکای لایت

ترکیب هوشمندانه شیشه و آلومینیوم در اسکای لایت، رابط بصری بسیار خوبی را ما بین شخص و محیط خارجی ساختمان ایجاد میکند و همچنین در برابر هرگونه اتلاف انرژی یا تبادل انرژی میان محیط داخلی و خارجی ساختمان از قبیل گرما و سرما و رطوبت جلوگیری خواهد کرد.

همانطور که اشاره گردید ، اسکای لایت (سقف نورگیر شیشه ای) از زیر مجموعه نمای کرتین وال می باشد و به این معناست که اسکای لایت هم سازه ای خود ایستا / self support  بوده و این نکته برای متریال سقف بسیار حائز اهمیت است که Dead load  یا بار مرده ای نداشته باشد.