درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی ، الومینیوم فلزی است، نقره ای رنگ که به خاطر سبک ونرم بودنش شکل پذیریی خوبی دارد و به خاطر جلا وعدم زنگ زدگی از آن در ساخت این نوع درب و پنجره استفاده می شود.

این نوع پنجره ها به خوبی توانسته اند به خاطر ویژگی های خاص شان نیاز صنعت ساختمانی را برآورده نمایند، تنوع رنگ یراق آلات و فرم و مدل های متفاوت باز شو، درب و پنجره های آلومینیومی را به پرطرف دارترین نوع از انواع درب وپنجره تبدیل نموده است.

درب و پنجره های آلومینیومی قدیمی قابلیت دوجداره شدن را به خاطراینکه اتصال آن ها با میلگرد بوده است را  نداشتند، امّا بعد از آن پنجره های آلومینیومی به بازار عرضه شد، که قابلت دو جداره شدن را داشته امّا درزبندی مناسب را دارا نبودند، که از آن ها به پنجره های آلومینیومی اس تی نام می برند، امّا امروزه با گسترش فن آوری،  نسل جدید پنجره ها با نام پنجره های آلومینیومی ترمال بریک وارد بازار شد، که تمام معایب پنجره های قدیمی را اصلاح و مشخصات فنی مناسبی ارائه می دهند.

مزایای درب و پنجره های آلومینیومی:

. این نوع درب و پنجره به خوبی توانسته اند تا ظرافت واستحکام، زیبایی ومقاومت را در یک جا جمع نمایند، بدین ترتیب برای مناطق با آب وهوای نامساعد مفید می باشند.

. این محصول کم نظیر در طرح ها ورنگ های مختلف در اختیار علاقه مندان  قرار گرفته و هیچ گونه محدودیت در این زمینه برای متقاضیان ندارد.

. نصب سریع و آسان آنها باعث شده تا زمان کمتری را از معماران ساختمانی گرفته و غیر قابل اشتعال بودنش مزیت دیگری است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

. این محصول در نوع جدید خود قابلیت نصب شیشه های یک، دو وسه جداره را دارد و از این نظر یک نوع عایق محسوب می شود.

. قابلیت بازیافت این محصول در نُخاله های ساختمانی ویژگی برجستۀ دیگر این پنجره ها است.

. فریم باریک ودر عین حال مقاوم آن منظره ای بدون مانع را در جلوی دیدها قرار می دهد و وزن کم آن، آن را در میان دیگر پنجره ها متمایز می کند.

انواع مختلف پنجره های آلومینیومی:

همان طور که قبلاً گفتیم، آلومینیوم به خاطر شکل پذیری فوق العاده ای که دارد، این امکان را می دهد، که از آن در تولید محصولات متفاوتی استفاده شود، پنجره های لولائی (Turn)، کشویی (slide)، دوحالته (Tilt & Turn) و… نمونه هایی برای صدق این گفته می باشند.

اساس قیمت گذاری درب وپنجره های آلومینیومی:

درب و پنجره های آلومینیومی را بر اساس رنگ وضخامت شیشه ای که قرار است  در آن ها استفاده شود، طرح انتخاب شده، نوع و مارک یراق آلات به کار رفته، نوع باز شوها که تک حالته یا دو حالته باشد و بسیاری از موارد دیگر قیمت گذاری می کنند.