کرتین وال curtainwall-facade

نمای کرتین وال (curtain wall) | نمای دیوار پرده‌ای | نمای لامل

نمای کرتین وال چیست؟

کرتین وال Curtain Wall یا نمای لامل که به فارسی با عنوان دیوار پرده ای شناخته می‌شود، پوشش خارجی ساختمان است، که در آن دیوارهای بیرونی غیرسازه‌ای هستند و فقط برای جلوگیری از ورود هوا استفاده می شود. از آنجایی که کرتین وال غیرسازه ای است، می‌توان آن را از مواد سبک وزن مانند شیشه ساخت. در نتیجه به طور بالقوه هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهد. مزیت دیگر شیشه این است که نور طبیعی می تواند به اعماق ساختمان نفوذ کند.

این نما به جز وزن بار مرده خود هیچ بار ساختاری را از ساختمان حمل نمی‌کند. دیوار بارهای جانبی باد را که بر آن وارد می شود از طریق اتصالات در طبقات یا ستون های ساختمان به سازه اصلی ساختمان منتقل می کند. دیوار پرده ای برای مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب، جذب نوسانات ناشی از باد و نیروهای لرزه ای وارد بر ساختمان، مقاومت در برابر بارهای باد و تحمل وزن خود طراحی شده است.

دیوار پرده ای کرتین وال
دیوار پرده ای کرتین وال

کرتین وال ممکن است به عنوان سیستم هایی طراحی شوند که قاب، پانل دیواری و مواد ضد آب را یکپارچه می کنند. قاب‌های فولادی تا حد زیادی جای خود را به اکستروژن‌های آلومینیومی داده‌اند که معمولاً با شیشه کامل شده‌اند و در نتیجه آن ظاهری چشم نواز از نظر معماری و مزایایی مانند نور روز را به ساکنین آن ارائه می‌دهد. با این حال، کنترل اثرات نور بر راحتی بصری و همچنین افزایش گرمای خورشیدی در ساختمان در هنگام استفاده از مقادیر زیادی شیشه دشوارتر است. سایر مواد استفاده شده در نمای کرتین وال عبارتند از روکش سنگ، پانل های فلزی، لوورها و درب و پنجره قابل اجرا است.

مصالح مورد استفاده در نمای کرتین وال

ترکیب مصالحی چون سرامیک خشک، آلومینیوم کامپوزیت، سنگ‌های قیمتی، مصالح نمای مدرن و… با شیشه باعث شده این سازه خود ایستا بهترین نمای شیشه‌ای ساختمان به لحاظ مسائل سازه در ارتفاع محسوب شود. به همین دلیل نمای کرتین وال (Curtain Wall) در بسیاری از پروژه‌های مطرح ساختمانی کشور طبق استانداردها و دتایل های اجرایی صورت می‌گیرد و حتی در سطح بین‌المللی جایگاه خاصی پیداکرده است.
سیستم‌های کرتین وال با سیستم‌های ویترینی متفاوت هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که چندین طبقه را در بر می‌گیرند، و علاوه بر الزامات طراحی مانند انبساط و انقباض حرارتی، نوسان و حرکت ساختمان را در نظر می‌گیرند. الزامات لرزه ای، انحراف آب؛ و راندمان حرارتی برای گرمایشی، سرمایشی و روشنایی داخلی مقرون به صرفه است.
نماهای مدرن ساختمان با طرح‌ها و مواد اولیه متفاوت هر روز با جلوه‌ای خاص خودنمایی می‌کنند که برخی از آن‌ها چنان زیبایی مدهوش کننده‌ای را به نمایش می‌گذارند که در میان نماهای دیگر ساختمان مانند شاخص می‌درخشند.

لامل چیست؟ انواع لامل های به‌کار رفته در نمای کرتین وال

لامل در حقیقت همان پروفیل های آلومینیومی هستند که شیشه نمای کرتین وال بر روی آنها سوار قرار میگیرد که با نام لامل شناخته می شوند.

انواع لامل ها

لامل ها با توجه به طرح نما و کاربری که دارند دارای انواع مختلفی چون لامل های آلومینیومی، لامل های فولادی و لامل های چوبی هستند که در میان آن‌ها لامل های آلومینیومی به علت برتری‌های ذاتی همچون عدم خوردگی، استحکام بالا، سبکی فوق‌العاده و عایق‌بندی رطوبتی همیشه در اولویت هستند. بدین‌صورت می‌توان فریم آلومینیومی را دید که با اقتدار در اکثر کرتین وال‌ها مورد استفاده قرار گرفته و به علت اینکه از آلیاژهای سیلیکونی منیزیمی گرما داده‌شده در ساخت این آلومینیوم‌ها بهره برده می‌شود، در نماهای دیوار پرده ای استحکام کافی را به نمایش می گذارد.
در نمای کرتین وال، لامل ها در دو بخش افقی و عمودی ارائه می شوند. لامل های افقی “ترنسم” و لامل های عمودی “مولیون” نام دارند. لازم به ذکر است که در اجرای سیستم های کرتین وال، به طور معمول ترنسم (لامل افقی) در سایز طولی کوچکتری نسبت به مولیون (لامل عمودی) ارائه می شود اما می بایستی که عرض لامل ها با یکدیگر برابر باشند. وجود این اختلاف سایز در طول لامل ها به این خاطر بوده که بیشتر بار شیشه بر روی لامل های عمودی (مولیون) خواهد بود، اما در افق دید بعضی از طراحان و آرشیتکت ها و به دلیل بالا رفتن سطح زیبایی بصری نما از داخل ، اندازه طولی ترنسم و مولیون را با یکدیگر برابر در نظر می گیرند که این بسته به ظرافت در طراحی نما و معماری می باشد.

عایق بندی در لامل ها

نمای لامل به شکلی طراحی شده که بتوان هرچه بهتر آنها را عایق نمود و از ساختمان در برابر نیرو های جوی و زیست محیطی منطقه محافظت نمود. به این منظور در طراحی مقاطع آلومینیومی (لامل) ، شیار هایی تعبیه شده است که بتوان لاستیک های EPDM جهت اعمال ترمال بریک (Thermal Break) به سازه را به آن متصل نمود. برای بالاتر رفتن سطح عایق بندی کار در برخی از سیستم های نمای کرتین وال از لاستیک های پلی آمید نیز استفاده می شود و استفاده از Thermal Break در هر سیستم کرتین وال ، مختص به خود آن سیستم طراحی خواهد شد. به طور مثال در سیستم Cover Cap (درپوش دار) پلی آمید روی لامل قرار میگیرد اما در سیستم فریم لس استپ یونیت (Full Frameless) ، پلی آمید درون خود لامل قرار میگیرد و به نوعی می توان گفت که مراحل ساخت لامل این سیستم جدا از سایر سیستم ها خواهد بود. سیستم های نمای لامل به دلیل شکل ظاهری و اعمال عایق های حرارتی از عایق بندی بالایی برخوردار است و نفوذ پذیری در این سیستم نما امکان پذیر نمی باشد.
لامل ها قبل از اجرای نمای کرتین وال در کارخانه شرکت اکوآرک تولید و لقمه بندی می شود و سپس به کارگاه ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است در سیستم اجرای یونیتایز تمامی مراحل نصب در کارخانه انجام خواهد شد و تنها نصب نمای لامل بر روی ساختمان در محل کارگاه انجام خواهد گرفت.

نمای دیوار پرده ای کرتین وال
نمای دیوار پرده ای کرتین وال

نمای شیشه ای کرتین وال curtain wall

نمای کرتین وال (Curtain Wall) یکی از بهترین نمای شیشه ای با ساختار خود ایستا که جز سیستم های مدرن نمای ساختمان محسوب می شود. نمای کرتین وال جزیی از نمای خشک است نام دیگر سیستم نمای کرتین وال، سازه های خود ایستا است، برای این که این نوع نما کاملا مجزا عمل می کند و فقط فشاره وارده از سمت خود را تحمل می کند. این نماها انواع مختلفی دارند و از مهم ترین و پراستفاده‌ترین آنها که احتمالا شما هم در سطح شهر آن‌ها را مشاهده نموده‌اید سیستم نمای کرتین وال شیشه ای هستند.

به‌طور کلی ساختمان‌ها دارای ۲ وجه داخلی و خارجی است. که نمای کرتین وال بخش خارجی آن را پوشش می‌دهد. به علت اینکه ساختاری خود ایستا داشته و هیچ نوع بار مرده‌ای را متوجه ساختمان نمی‌کند موردعنایت ویژه است. در واقع می‌توان نمای کرتین وال را این‌گونه تعریف نمود، نمای شیشه‌ای که وزن بالای شیشه‌ها بر روی سازه کرتین وال یا همان لامل ها و شاسی کشی مربوطه سنگینی می‌کند. لامل در حقیقت همان سازه آلومینیومی است که شیشه‌ها روی آن نصب می‌شوند. بدین‌صورت می‌توان با اطمینان گفت در این نوع نما بارهای وارده ای همچون وزن شیشه‌ها، انرژی حاصل از باد و طوفان، تغییرات دمایی، نیروهای لرزه‌ای و… فقط متوجه سازه نما بوده و ساختمان از تحمل چنین باری فارغ است.

به همین دلیل یکی از بهترین سیستم‌های نمای مدرن محسوب می‌شود که به‌خوبی توانسته به علت قفل شدن شیارهای لامل های افقی و عمودی در هم و پر کردن مابین آن با لاستیکی به نام EPDM به‌عنوان عایق حرارتی، رطوبتی، صوتی عمل نماید و همچنین معنای لغوی خود که معادل با دیوار پرده‌ای است را به تصویر بکشد و استحکام و مقاومت دیوار و سبکی و زیبایی پرده را در ذهن‌ها تداعی کند.

انواع سیستم‌های کرتین وال (curtain wall)

به علت اینکه پوشش کرتین وال به‌طور کامل با دیوارها جفت می‌شود، می‌توان سه سیستم مجزا را از آن انتظار داشت. سیستم محکم و چفت شده که باعث استحکام‌بخشی پوسته ساختمان می‌شود که البته این مطلب بستگی به میزان انعطاف کامل بین واحدهای دیوار و قاب دارد. در مرحله بعد سیستم محافظت از نفوذ آب به میان می‌آید که برای جلوگیری از نفوذ حتی رطوبت‌های کم نیز توانایی قابل‌توجهی دارد که این امر به‌صورت خودکار مانع ورود هوا نیز می‌شود و به‌عنوان یک سیستم کنترل هوا، گردوغبار و آلودگی نیز به کار می‌آید. در مرحله آخر سیستم مقاوم در برابر فشار است که خیالی آسوده را هنگام طوفان‌های سهمگین، زمین‌لرزه و تکان‌های شدید پدید می‌آورد و اطمینان می‌بخشد که احتمال شکستن شیشه‌ها تا حد قابل قبولی پایین است.

ویژگی‌های نمای کرتین وال

از آنجاکه نمای شیشه‌ای کرتین وال بسیار منحصربه‌فرد بوده و مصالح متنوعی که می‌توان در آن استفاده نموده هر یک مزایای متمایزی را به این نما می‌بخشند در حالت کلی می‌توان ویژگی‌های نمای کرتین وال را این‌چنین معرفی نمود:

 • امکان اعمال مشخصه‌های متفاوت کرتین وال بسته به نیاز پروژه
 • کاربری برای هر نوع ساختمان
 • بازده حرارتی عالی
 • نصب کرتین وال با گزینه‌های چند گسگتی داخل، خارج و یا ساختاری
 • استفاده از چهارچوب‌ها با جنس‌های مختلف
 • حداکثر کنترل بر زیبایی بیرون ساختمان
 • نصب در هراندازه و طرحی
 • نمایی منحصربه‌فرد و بصریِ خیره‌کننده

اجرای نمای کرتین وال

کرتین وال از گذشته در نمای برخی از منازل مورد استفاده قرار می‌گرفته اما امروزه به‌عنوان یک نوع نمای مدرن به رسمیت شناخته‌شده و به علت مزایای فراوانی که دارد برای بهبود سطح کیفی زندگی افراد به کار بسته می‌شود. در این میان روش‌های متفاوتی برای نصب این سیستم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد؛ اما به‌طورکلی شاهد قرار گرفتن لامل ها در دو جهت افقی و عمودی و ایجاد فضای مشبک مناسب برای نصب صفحات شیشه‌ای یا دیگر عناصر هستیم.

نمای استیک stick
نمای کرتین وال استیک stick

سیستم استیک

سیستم استیک (stick) که لامل های عمودی یا مولیون در طول نما و لامل های افقی یا ترنسم مابین لامل های عمودی قرارگرفته و به سازه اصلی اتصال پیدا می‌کنند، ابتدایی‌ترین روش نصب کرتین وال محسوب می‌شود.
در این روش به‌جز مرحله اکسترود آلومینیوم و تولید شیشه ها تمامی مراحل مانند برش لامل ها در محل پروژه انجام می‌شود، اولین اقدام صورت گرفته پس از اعمال برش روی لامل های آلومینیومی ،نصب پروفیل های عمودی (مولیون) در محلی که از قبل توسط تیم فنی محاسبه شده می باشد و پس از آن ، استراکچرهای افقی (ترنزم) و در نهایت شیشه ها ، گسکت ها و اتصالات آب بندی و سایر اجزای باقیمانده نصب می گردد. پس از نصب و تزریق گسکت های آب بندی ، نوبت به بخش نهایی نصب می رسد که این بخش بسته به سیستم اجرایی مورد نظر (فریملس یا فیس کپ بودن کرتین وال) ، عملیات نصب پایان می پذیرد.

مزایای سیستم استیک

از مزایای نمای کرتین وال استیک می توان به کاهش چشمگیر هزینه ها اشاره داشت ، همچنین به دلیل انجام محاسبات و اندازه گیری در کارگاه ، خطاهای محاسباتی احتمالی به راحتی در کارگاه قابل اصلاح میباشد. از دیگر مزایای این سیستم می توان به نیاز کم سیستم استیک به ماشین آلات اشاره نمود. همچنین نوع دیگر تقسیم‌بندی برای سیستم نصب استیک وجود دارد که بر اساس ظاهر نهایی نمای کرتین وال صورت می‌گیرد. فریملس framless(بدون خطوط ظاهری نمایان) و فیسکپ facecap (درپوش دار) که نمونه فریملس خود به دو زیرمجموعه full frameless و UChannle تقسیم‌بندی می‌شوند هرکدام می‌توانند ظاهر متفاوتی را از ساختمان به نمایش بگذارند.

نمای لامل - فیسکپ facecap
نمای لامل – فیسکپ facecap

نمای لامل یا نمای کرتین وال درپوش دار (FACE CAP)

در سیستم نمای کرتین وال فیس کپ ، یونیت های شیشه پس از نصب اتصالات آلومینیومی مربوطه ، توسط یک درپوش ( Pressure Plate ) همانند دیتیل زیر به سیستم نمای کرتین وال فیکس می شود و یک درپوش (cap) جهت زیبندگی و پوشش اتصالات نمای کرتین وال بر روی آن سوار می شود ، لازم به شکل است ابعاد و اشکال درپوش فشاری بسته به طرح ارائه شده توسط آرشیتکت پروژه قابل تغییر می باشد.

نمای فریم لس
نمای فریم لس

کرتین وال نمای فریم لس (Frame-Less)

در این روش از نصب نمای کرتین وال ، پس از نصب پروفیل های آلومینیومی و یونیت های شیشه که با دیتیل منحصر به آن سیستم ( U-channleیوچنل یا فول فریملس Fullframeless بودن ) ، درز انقطاع بین پروفیل ها توسط اتصالات مخصوص آببندی شامل گسکت ها و پلی آمید ها و … پوشانده می شود.

نمای یونیتایز شده
نمای یونیتایز شده

سیستم یونیتایز شده (Unitized)

امروزه به خاطر سهولت بخشی و بالا بردن سرعت ساخت کرتین وال‌ها از روش‌های جدیدتر مانند سیستم یونیتایز شده بهره می‌برند. در این روش می‌کوشند تا تمامی مراحل برش لامل های آلومینیومی در کارخانه صورت گرفته و تنها عملیات نصب در ساختمان انجام ‌شود. در هنگام ساخت تمامی اجزای زیرسازی توسط نقشه های که از پیش توسط تیم فنی محاسبه شده است ( شامل استراکچرهای آلومینیومی ترنزم و مولیون) را به صورت کام و زبانه تولید و سپس در محل کارگاه به آسانی و سرعت هرچه تمام تر نصب می شود ، و تنها عملیاتی که می بایستی در محل کارگاه صورت پذیرد نصب پلیت ها و هنگر ها بوده و سپس سازه یا قاب نمای کرتین وال یونیتایز شده با سرعت عمل و سهولیت بالایی نصب می شود.
این موضوع که تمامی محاسبات و عملیات مربوط به این سیستم در کارخانه انجام می شود در بالاتر رفتن کیفیت ساخت نما تاثیر بسزایی داشته ، همچنین عملیات کارگاهی و سرعت اجرا در نصب این سیستم از نمای کرتین وال بسیار بالاتر از سیستم معمول یعنی استیک (stick) می باشد. همچنین در صورت مواجه با شکستگی یونیت های شیشه در سیستم استیک ، مجبور به باز کردن یک ستون از کامل از سیستم جهت تعویض شیشه مورد نظر می باشیم، اما در سیستم یونیتایز شده تنها قاب یونیت شکسته شده خارج و قاب جدید جایگزین خواهد شد.

معایب کرتین وال

 • یکی از مهمترین معایب این سیستم، نیاز به نگهداری منظم است. برای اینکه سیستم کرتین وال قادر باشد به خوبی از ورود رطوبت و باد جلوگیری کند ،درزگیرهای بکار رفته در آن باید هر ۱۰ سال یا حداکثر ۱۵ سال یک بار تعویض شوند.
 • هزینه و زمان لازم برای نصب این نوع از نمای شیشه ای بالا است. این هزینه ممکن است در مقایسه با انتخاب سایر نماهای شیشه ای بیشتر باشد.
 • این نوع از نمای شیشه ای برای ساختمان هایی که نیاز به بالکن هایی با دسترسی وسیع به فضای باز دارند، مناسب نیست.

مزایای نمای کرتین وال

کرتین وال را می‌توان یک محصورکننده ساختمان تلقی نموده که به‌صورت مجزا از اجزای ساختمان بوده، به همین دلیل هیچ نوع باری را جزء وزن خود و فشارهای محیطی که متناسب با موقعیت اقلیمی و ارتفاع ساختمان بر آن وارد می‌شد را تحمل نمی‌کند.

بدین ترتیب مزایای بی‌شماری را می‌توان برای این نمای سبک، زیبا و البته مقاوم برشمرد که ما در اینجا به ذکر برخی از آن‌ها اکتفا می‌کنیم.

 • کیفیت ساخت، سرعت اجرای بالا و ارائه طرح‌های زیبا و متنوع
 • یک عایق‌بندی آب‌وهوا و متریال پوششی
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • سبکی ساختاری و کاهش وزن مرده ساختمان
 • نگه‌داری و مراقبت کم‌هزینه و راحت
 • مانع خوب در جهت دستبرد و سرقت
 • محدود بودن دید داخل ساختمان به علت رفلکس بودن شیشه‌ها در طول روز
 • کاهش هزینه‌های گرمایشی، سرمایشی و نورپردازی
 • ایجاد فضایی داخلی دل‌نشین متناسب با نوع شیشه انتخابی
 • توانایی و مقاومت در برابر لرزش‌ها، فشارها و عوامل محیطی
 • نهایت استفاده از نور طبیعی
 • بدون محدودیت در نصب برای ساختمان‌های کوچک یا بزرگ
 • تطبیق‌پذیری بالا
 • صرفه‌جویی در هزینه ساخت‌وساز
 • جلوگیری از تابش خیره‌کننده خورشید
 • تعبیه هواکش و حسگرها
 • درنظرگرفتن پوسته‌های متعدد بسته به نیاز کارفرما
 • بهبود عملکرد انرژی
 • سرعت‌بالای اجرا
 • امکان ترکیب آسان با سایر پوشش‌ها
 • امکان نصب مدل‌های Opening و Glass Roof و Sky Light
 • مقاوم در برابر حرارت‌های بالا و آتش‌سوزی
 • تأثیر بسزا در بهبود عملکرد انرژی
 • امکان بهره‌وری از شیشه‌های یک، دو یا سه جداره

مجری نمای کرتین وال (پیمانکار نما)

همزمان با افزایش تقاضای مالکان ساختمان ها به داشتن ساختمان هایی زیبا و مدرن استفاده از نماهای شیشه ای و مدرنی مانند کرتین وال رواج پیدا کرده است. از این رو شرکت توسعه نمای مدرن آراد به عنوان مشاور، طراح و مجری انواع نمای کرتین وال شیشه ای، با داشتن متخصصین با تجربه و کارآمد، با داشتن سابقه اجرای نمونه های موفق نمای ساختمان مدرن آماده پاسخگویی به نیاز کارفرمایان محترم است.

قیمت اجرای نمای مدرن کرتین وال

قیمت اجرای نمای سیستم کرتین وال بستگی به قیمت پروفیل و مصالحی مانند شیشه و یراق آلات مورد استفاده دارد، همچنین ابعاد و اندازه بنا شاخص دیگر در قیمت نمای کرتین وال است. پس از مشخص شدن قیمت این مصالح مجری درصدی را هم برای نصب و مونتاژ و همچنین دستمزد کارگران لحاظ خواهد کرد.

مزایای نمای کرتین وال

کرتین وال را می‌توان یک محصورکننده ساختمان تلقی نموده که به‌صورت مجزا از اجزای ساختمان بوده، به همین دلیل هیچ نوع باری را جزء وزن خود و فشارهای محیطی که متناسب با موقعیت اقلیمی و ارتفاع ساختمان بر آن وارد می‌شد را تحمل نمی‌کند. کیفیت ساخت، سرعت اجرای بالا و ارائه طرح‌های زیبا و متنوع یک عایق‌بندی آب‌وهوا و متریال پوششی صرفه‌جویی در مصرف انرژی سبکی ساختاری و کاهش وزن مرده ساختمان نگه‌داری و مراقبت کم‌هزینه و راحت

معایب کرتین وال

یکی از مهمترین معایب این سیستم، نیاز به نگهداری منظم است. برای اینکه سیستم کرتین وال قادر باشد به خوبی از ورود رطوبت و باد جلوگیری کند ،درزگیرهای بکار رفته در آن باید هر ۱۰ سال یا حداکثر ۱۵ سال یک بار تعویض شوند. هزینه و زمان لازم برای نصب این نوع از نمای شیشه ای بالا است. این هزینه ممکن است در مقایسه با انتخاب سایر نماهای شیشه ای بیشتر باشد. این نوع از نمای شیشه ای برای ساختمان هایی که نیاز به بالکن هایی با دسترسی وسیع به فضای باز دارند، مناسب نیست.

تفاوت نمای کرتین وال و نمای شیشه ای معمولی چیست؟

کرتین وال یک سیستم خود ایستا است و باری را به سازه ساختمان اضافه نمی کند. علاوه براین، نسبت به نمای شیشه ای در مقابل زلزله، تغییرات آب و هوایی (گرما، سرما، رطوبت، باد) مقاوم تر هستند. تفاوت و اختلاف دیگر بین سیستم کرتین وال و نمای شیشه ای معمولی این است که نمای شیشه ای به طور ساختاری بین دال های بتون آرمه (دال های بتنی تقویت شده) معلق قرار می گیرد در حالی که کرتین وال توسط لنگرها از لبه های دال آویزان می شود یا بهتر است بگوییم به لبه های دال های بتنی تکیه می دهد. با این حال، پیچیدگی های بسیار بیشتری وجود دارد که این سیستم ها را از هم متمایز می کند. از لحاظ هزینه باید گفت که هزینه نصب سیستم کرتین وال تقریبا دوبرابر هزینه یک نمای شیشه ای دوجداره معمولی است. هرچند هزینه تعمیر و نگهداری سیستم کرتین وال به صرفه تر است. می توان گفت نمای شیشه ای برای ساختمان های مسکونی انتخاب مناسب تری هستند. سیستم کرتین وال بصورت یکپارچه و بدون فاصله نصب می شوند و برای ساختمان های تجاری که در آن ها پنجره های بازشو و بالکن های کاربرد کمتری دارند مناسب هستند.

تفاوت نمای کرتین وال و فریم لس چیست؟

اگر بخواهیم به صورت جزئی به تفاوت نمای کرتین وال و فریم لس بپردازیم باید ابتدا به سراغ ساختار هر دو و نحوه نصب آن ها برویم. تفاوت بعدی در میزان استفاده از پروفیل آهنی و حتی آلومینیومی است. اگر قصد خرید دارید، توصیه ما این است که بیشترابعاد شیشه را در نظر بگیرید. به طور مثال نمای فریم لس در ابعاد و اندازه گیری دارای محدودیت است به همین دلیل باید در حین استفاده و خرید به آن توجه شود. شاید در ظاهر عجیب باشد اما مقاومت نمای کرتین وال از فریم لس بیشتر است اما در عوض هزینه اجرای فریم لس از کرتین وال کمتر در نظر گرفته می شود.

شما عزیزان در صورت تمایل به بهره بردن از نمای لامل یا کرتین وال در نمای ساختمان مدرن خود می توانید با شرکت نمای مدرن آراد تماس گرفته تا انواع مختلف آن را با بهترین کیفیت در زمینه محصول و اجرا دریافت نمایید.

مقالات و مطالب مرتبط به نمای لامل و کرتین وال

نمای ساختمان غول‌های فناوری و تکنولوژی
نمای ساختمان غول‌های فناوری و تکنولوژی
برخی از نمای ساختمان غول‌های فناوری و تکنولوژی امروزه چنان حیرت‌آور هستند که از همان نگاه اول قدرت و صلابت به ذهن بیننده متبادر می‌شود. وجود رقابت شدید در عرصه‌های علم و فناوری سبب شده، …
نمای مدرن شرکت‌های بزرگ دنیا
نمای مدرن شرکت های بزرگ دنیا
در سراسر جهان شرکت های زیادی فعالیت می‌کنند که قطعاً تمامی آن‌ها نمی‌توانند در فهرست بهترین‌ها قرار گیرند. ابرقدرت‌های اقتصادی می‌کوشند تا هرساله ازنظر دارایی، میزان تولیدات و ده‌ها شاخصه دیگر برتری خود را حفظ …
نمای مدرن برج های تجاری
نمای مدرن برج های تجاری و نکات مهم در طراحی، اجرا، قیمت و هزینه
طراحی و اجرای نمای مدرن برج های تجاری فعالیتی تخصصی است که از عهده تیم‌های بزرگ و توانمند برمی‌آید. تاکنون ساختمان‌های تجاری بسیاری ساخته‌شده، اما فقط عده معدودی از آن‌ها با طراحی زیبایشان در خاطره‌ها …
نمای کرتین وال
نمای کرتین وال، تلالو شیشه در نمای ساختمان
نمای شیشه ای کرتین والنمای کرتین وال از نماهای مدرن می‌باشد که تعریف آن به صورت خیلی کلی، متشکل است از پنل‌های شیشه‌ای و سازه‌ای تقریباً جدا از سازه‌ی اصلی که وزن خود، وزن پنل‌ها …
نمای فریم لس
نمای فریم لس تجلی زیبایی و ظرافت
نمای فریم لس : در جوامع امروزی شیشه جایگاه خاصی دارد و در ظریف‌ترین هنرها از شیشه نیز استفاده می‌شود نمای فریم لس یکی از انواع مختلف نمای بیرونی ساختمان است که طرفداران خاص خود …