شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

در انتخاب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن، چه نکاتی را باید دقت کنیم؟

نکات مهم در انتخاب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

اغلب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن که علم و تجربه در این زمینه ‌دارند، به‌اندازه کافی در مورد انواع متریال‌های قابل‌استفاده در این نما آشنایی کافی داشته و مهارت‌های یک نصب اصولی و با استانداردهای لازم را می‌شناسند. انتخاب متریال متناسب با نوع ساختمان و شرایط محیطی آن، نوع اجرا، مسئولیت یک نصب باکیفیت و دوام و ماندگاری کار نهایی و بسیاری نکات دیگر را می‌توان از یک مجری و شرکت فعال درزمینۀ کارهای اجرایی نما انتظار داشت. این امر به علت تنوع حاکم بر متریال‌های نمای خشک به نسبت مواد اولیه قدیمی از ضرورت بیشتری برخوردار است و مسئولیت واحدهای اجرایی این نماها را دوچندان می‌کند.

شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن ساختمان میبایست قبل از اجرای نما با ارایه مشاوره درست توسط کارشناسان خبره و انتخاب یکی از سه دسته اصلی نمای شیشه ای، نمای تهویه شونده و نمای دو پوسته مناسب ترین نما را با توجه به استانداردها، شرایط جغرافیایی ساختمان، بودجه و انتظارات کارفرما انتخاب نماید.

 

ضرورت انتخاب یک شرکت کارآزموده به‌منظور اجرای نمای خشک

سرعت عمل بالای در نصب و راحتی کار، سبب شده بسیاری گمان کنند که برای اجرای نمای خشک نیازی به مجریان و متصدیان ماهر وجود ندارد و هر فردی از پس این رسالت به‌خوبی برمی‌آید. ولی تجربه نشان داده اگر بدون شناخت مؤلفه‌های خاص و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر متریال اقدام به نصب و اجرای آن در نما نماییم، نتیجه آن‌قدر که باید در سطح کیفی قابل قبولی قرار نگرفته و عدم وجود تخصص تشخیص مراحل و نوع و چگونگی نصب را با مخاطره همراه می‌سازد.

چنین زمانی در صورت بروز مشکل از مشاوره‌ها و کمک‌های یک شرکت باتجربه و متعهد نیز خبری نیست و مسئولیت ایرادات را هیچ واحد فنی بر عهده نمی‌گیرد. بهترین شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن استانداردهای خاصی برای اجرا دارد که با رعایت آنها نه‌تنها در زمان کار بلکه سال‌ها بعد نیز نما دچار هیچ‌گونه آسیب و نقصی نمی‌شود.

شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن
شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

مزایای اجرای نما توسط پیمانکار و شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

سرعت اجرای بالای و عدم استفاده از ملاط و دوغاب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن را قادر می‌سازد، از این نما متناسب با نیاز کارفرمایان در بخش‌های بیرونی و داخلی ساختمان‌ها به‌عنوان دیوار پوش، سقف کاذب، کف‌پوش و… در ابعاد و اندازه‌های مختلف بهره ببرند.

آغاز کار سریع:

به‌محض اتمام اسکلت‌سازی ساختمان می‌توان مراحل نصب نمای خشک را به اجرا گذاشت و پیمان‌کاران مجبور نیستند تا اتمام پروسه ساخت کامل ساختمان صبر کنند.

صرفه‌جویی اقتصادی:

از ملاط و دوغاب که در حجم بالا و برای نماسازی‌های سنتی مورداستفاده قرار می‌گرفتند، در نماهای خشک خبری نیست و نماهای خشک فارغ از آنها زیباتر و برازنده‌تر بر بدنه ساختمان‌ها جا خوش می‌کنند و از این باب هزینه‌ مالکان ساختمان‌ها را به شکل عجیبی کاهش می‌دهند.

 

زیرسازی مقاوم:

زیرسازی در نمای خشک اگر توسط شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن متخصص و کار آشنا انجام پذیرد، حتی پس از گذشت زمان و در صورت نیاز به جداسازی از نما به‌هیچ‌وجه آسیب‌ندیده و امکان استفاده مجدد آن وجود دارد و بدین ترتیب دیگر لازم نیست، نگران هدر رفت سرمایه خود باشید.

 

قابلیت تعمیر و تعویض قسمت‌های معیوب:

امکان تعویض تایل های نمای خشک سبب می‌شود، هزینه نوسازی تا حد قابل‌توجهی کاهش یابد و البته سرعت عمل کار نیز بالا رود.

طول عمر بالا:

به‌جرئت می‌توان گفت تایل‌های نمای خشکی که در مجاورت عوامل ناخوشایند جوی و فشار و بار اضافی بر روی بدنه ساختمان‌ها قرار می‌گیرند تا مرز ۵۰ سالگی نیز می‌توانند، طول عمر مفیدی داشته باشند که این موضوع در مورد نماهای قدیمی و سنتی بیش از ۱۵ سال تجاوز نمی‌کند.

کاهش پرت مصالح:

شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن محاسبات دقیقی را در جهت زیرسازی و طرح نما صورت می‌دهند که این امر هدر رفت مصالح را در چنین نمایی به حداقل ممکن می‌رساند. همچنین خطای انسانی به علت تولید صنعتی مصالح و عدم دستبرد انسان در طی قالب‌ریزی و ساخت متریال‌های مورداستفاده در نمای خشک به‌هیچ‌وجه وجود ندارد و همگی مهندسی‌شده و اصولی پایه‌ریزی می‌شوند.

 

دلایل رغبت کارفرمایان و شرکت‌های مهندسی به اجرای نمای خشک

کاهش رطوبت در جداره ساختمان به علت حذف تقطیر در سطوح داخلی و وجود یک‌لایه هوا، همچنین مقاومت بالا در برابر زلزله و تکان‌های ناگهانی به خاطر وزن کم نما و امکان تغییر قسمت‌های مختلف بدون هزینه‌های گزاف مزایای است که استفاده از نمای خشک را برای کارفرمایان و مهندسان ساختمانی و شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن باصرفه اقتصادی همراه نموده و سبب شده به سمت این‌گونه نماها تمایل یابند.

البته پیشگیری از نم دادگی به داخل بنا، عدم ترک‌خوردگی و سقوط مصالح، امکان اجرا در قالب عایق حرارتی و صوتی، این نما را بر نمونه‌های سنتی گذشته به‌درستی ارجحیت داده است. درنهایت قابلیت همسوسازی متریال‌های انتخابی با شرایط جغرافیایی و موقعیت مکانی که دست مجریان را برای ایده پردازی و نصب و اجرایی اصولی و کاهش هزینه‌ها تا حد امکان باز گذاشته است، همگی از دلایل رغبت به سمت این‌گونه نماها است.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *