شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

در انتخاب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن، چه نکاتی را باید دقت کنیم؟

نکات مهم در انتخاب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

اغلب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن که علم و تجربه در این زمینه ‌دارند، به‌اندازه کافی در مورد انواع متریال‌های قابل‌استفاده در این نما آشنایی کافی داشته و مهارت‌های یک نصب اصولی و با استانداردهای لازم را می‌شناسند. انتخاب متریال متناسب با نوع ساختمان و شرایط محیطی آن، نوع اجرا، مسئولیت یک نصب باکیفیت و دوام و ماندگاری کار نهایی و بسیاری نکات دیگر را می‌توان از یک مجری و شرکت فعال درزمینۀ کارهای اجرایی نما انتظار داشت. این امر به علت تنوع حاکم بر متریال‌های نمای خشک به نسبت مواد اولیه قدیمی از ضرورت بیشتری برخوردار است و مسئولیت واحدهای اجرایی این نماها را دوچندان می‌کند.

شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن ساختمان میبایست قبل از اجرای نما با ارایه مشاوره درست توسط کارشناسان خبره و انتخاب یکی از سه دسته اصلی نمای شیشه ای، نمای تهویه شونده و نمای دو پوسته مناسب ترین نما را با توجه به استانداردها، شرایط جغرافیایی ساختمان، بودجه و انتظارات کارفرما انتخاب نماید.

 

ضرورت انتخاب یک شرکت کارآزموده به‌منظور اجرای نمای خشک

سرعت عمل بالای در نصب و راحتی کار، سبب شده بسیاری گمان کنند که برای اجرای نمای خشک نیازی به مجریان و متصدیان ماهر وجود ندارد و هر فردی از پس این رسالت به‌خوبی برمی‌آید. ولی تجربه نشان داده اگر بدون شناخت مؤلفه‌های خاص و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر متریال اقدام به نصب و اجرای آن در نما نماییم، نتیجه آن‌قدر که باید در سطح کیفی قابل قبولی قرار نگرفته و عدم وجود تخصص تشخیص مراحل و نوع و چگونگی نصب را با مخاطره همراه می‌سازد.

چنین زمانی در صورت بروز مشکل از مشاوره‌ها و کمک‌های یک شرکت باتجربه و متعهد نیز خبری نیست و مسئولیت ایرادات را هیچ واحد فنی بر عهده نمی‌گیرد. بهترین شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن استانداردهای خاصی برای اجرا دارد که با رعایت آنها نه‌تنها در زمان کار بلکه سال‌ها بعد نیز نما دچار هیچ‌گونه آسیب و نقصی نمی‌شود.

شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن
شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

مزایای اجرای نما توسط پیمانکار و شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن

سرعت اجرای بالای و عدم استفاده از ملاط و دوغاب شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن را قادر می‌سازد، از این نما متناسب با نیاز کارفرمایان در بخش‌های بیرونی و داخلی ساختمان‌ها به‌عنوان دیوار پوش، سقف کاذب، کف‌پوش و… در ابعاد و اندازه‌های مختلف بهره ببرند.

آغاز کار سریع:

به‌محض اتمام اسکلت‌سازی ساختمان می‌توان مراحل نصب نمای خشک را به اجرا گذاشت و پیمان‌کاران مجبور نیستند تا اتمام پروسه ساخت کامل ساختمان صبر کنند.

صرفه‌جویی اقتصادی:

از ملاط و دوغاب که در حجم بالا و برای نماسازی‌های سنتی مورداستفاده قرار می‌گرفتند، در نماهای خشک خبری نیست و نماهای خشک فارغ از آنها زیباتر و برازنده‌تر بر بدنه ساختمان‌ها جا خوش می‌کنند و از این باب هزینه‌ مالکان ساختمان‌ها را به شکل عجیبی کاهش می‌دهند.

 

زیرسازی مقاوم:

زیرسازی در نمای خشک اگر توسط شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن متخصص و کار آشنا انجام پذیرد، حتی پس از گذشت زمان و در صورت نیاز به جداسازی از نما به‌هیچ‌وجه آسیب‌ندیده و امکان استفاده مجدد آن وجود دارد و بدین ترتیب دیگر لازم نیست، نگران هدر رفت سرمایه خود باشید.

 

قابلیت تعمیر و تعویض قسمت‌های معیوب:

امکان تعویض تایل های نمای خشک سبب می‌شود، هزینه نوسازی تا حد قابل‌توجهی کاهش یابد و البته سرعت عمل کار نیز بالا رود.

طول عمر بالا:

به‌جرئت می‌توان گفت تایل‌های نمای خشکی که در مجاورت عوامل ناخوشایند جوی و فشار و بار اضافی بر روی بدنه ساختمان‌ها قرار می‌گیرند تا مرز ۵۰ سالگی نیز می‌توانند، طول عمر مفیدی داشته باشند که این موضوع در مورد نماهای قدیمی و سنتی بیش از ۱۵ سال تجاوز نمی‌کند.

کاهش پرت مصالح:

شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن محاسبات دقیقی را در جهت زیرسازی و طرح نما صورت می‌دهند که این امر هدر رفت مصالح را در چنین نمایی به حداقل ممکن می‌رساند. همچنین خطای انسانی به علت تولید صنعتی مصالح و عدم دستبرد انسان در طی قالب‌ریزی و ساخت متریال‌های مورداستفاده در نمای خشک به‌هیچ‌وجه وجود ندارد و همگی مهندسی‌شده و اصولی پایه‌ریزی می‌شوند.

 

دلایل رغبت کارفرمایان و شرکت‌های مهندسی به اجرای نمای خشک

کاهش رطوبت در جداره ساختمان به علت حذف تقطیر در سطوح داخلی و وجود یک‌لایه هوا، همچنین مقاومت بالا در برابر زلزله و تکان‌های ناگهانی به خاطر وزن کم نما و امکان تغییر قسمت‌های مختلف بدون هزینه‌های گزاف مزایای است که استفاده از نمای خشک را برای کارفرمایان و مهندسان ساختمانی و شرکت‌های مجری نمای خشک و مدرن باصرفه اقتصادی همراه نموده و سبب شده به سمت این‌گونه نماها تمایل یابند.

البته پیشگیری از نم دادگی به داخل بنا، عدم ترک‌خوردگی و سقوط مصالح، امکان اجرا در قالب عایق حرارتی و صوتی، این نما را بر نمونه‌های سنتی گذشته به‌درستی ارجحیت داده است. درنهایت قابلیت همسوسازی متریال‌های انتخابی با شرایط جغرافیایی و موقعیت مکانی که دست مجریان را برای ایده پردازی و نصب و اجرایی اصولی و کاهش هزینه‌ها تا حد امکان باز گذاشته است، همگی از دلایل رغبت به سمت این‌گونه نماها است.

 

 

Call Now Button